Lembergs pametis basketbola kluba Ventspils padomes priekšsēdētāja amatu

ASV sankcijām pakļautais Aivars Lembergs pametis basketbola kluba Ventspils padomes priekšsēdētāja amatu, liecina informācija basketbola kluba mājaslapā.

Tāpat viņš izstājies no biedrības Basketbola klubs Ventspils, liecina publiskotā informācija.

Basketbola kluba Ventspils valdes loceklis Ralfs Pleinics vēl ceturtdien, 12.decembrī, teica, ka šobrīd BK Ventspils negatavojas šķirties no Lemberga kā kluba prezidenta.

Jāatzīmē, ka Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sākotnēji nesaskatīja iespējamos šķēršļus savā darbībā, lai arī tās Izpildkomitejā bija Lembergs. Taču piektdien, 13.decembrī, LOK nāca klajā ar paziņojumu, ka Lembergs nolēmis apturēt savu darbību tajā.

Basketbola kluba ģenerālsponsors ir Ventspils brīvostas pārvalde, un no brīvostas saņemtais atbalsts veido aptuveni trešdaļu no kluba budžeta. Klubam ar brīvostu ir noslēgts 438 244 eiro vērts reklāmas līgums.

Jau vēstīts, ka Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas virknei personu un viņu organizāciju Eiropā, Āzijā un Latīņamerikā, tostarp pret Lembergu.

«Korupcija gadiem ilgi bremzējusi Latvijas ekonomiku, atņemot naudu no Latvijas iedzīvotājiem paredzētajiem sabiedriskajiem pakalpojumiem un ļaujot noziedzīgām personām nodarīt kaitējumu Latvijas valstij un NATO aliansei,» teikts ASV paziņojumā.

Lasiet arī: Ventspils Attīstības aģentūra paliek bez vēl diviem biedriem

Tajā arī uzsvērts, ka ASV sadarbojušās ar Latvijas valdību korupcijas apkarošanā.

OFAC izdevis Globālo Magņitska vispārējo licenci nr.1, kas nosaka, ka 30 dienu laikā ir jāpārtrauc sadarbība ar sankciju sarakstā iekļautajiem – Lembergu, Ventspils Brīvostas pārvaldi, Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju.

Saskaņā ar noteiktajām sankcijām tiek bloķēti visi Lemberga un augstāk minēto struktūru īpašumi, daļas īpašumos un tieši vai netieši individuāli vai ar citu personu starpniecību piederošās struktūras, kurās viņu daļa ir virs 50%, kas atrodas ASV vai atrodas ASV personu īpašumā vai kontrolē, un par tām jāziņo OFAC.

Proti, tas nozīmē, ka visi maksājumi gan no, gan uz Ventspils Brīvostas pārvaldi, Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju tiek pilnībā bloķēti.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas