Lembergs tomēr pats atsakās no LU goda biedra statusa

Koruptīvos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs nosūtījis vēstuli Latvijas Universitātes (LU) rektoram Indriķim Muižniekam un Senātam, kurā informē, ka no 7.aprīļa atsakās no LU goda biedra statusa.

«Mani arī turpmāk priecēs manas Alma Mater izaugsme, un, ka jūsu vadībā tā jau tuvākajā laikā iekļūs pasaules spēcīgāko augstskolu pirmajā simtā. Vienlaikus priecājos, ka mans pieticīgais ieguldījums LU stiprināšanā turpinās kalpot tās tagadnei un nākotnei,» vēstulē apgalvo Lembergs.

LU pagaidām nevarēja komentēt, vai no universitātes goda biedra statusa iespējams atteikties.

BNN jau vēstīja, ka LU Akadēmiskā komisija izskatīšanai Senātā virza jautājumu par LU goda biedra nosaukuma Lembergam.

Komisija vienbalsīgi nobalsoja par biedra nosaukuma anulēšanas jautājuma virzību.

Savukārt Senāts par LU goda biedra nosaukuma anulēšanu Lembergam plāno lemt izsludinātā ārkārtas sēdē pirmdien, 11.aprīlī.

Akadēmiskās komisijas priekšsēdētājs Jāzeps Logins skaidro, ka iepriekšējā Senāta sēdē mulsumu radīja nepilnīgi juridiskie formulējumi un atsaukšanās uz tiesu darbiem, kas nav beigušies visās instancēs. Līdz ar to viena daļa no Senāta izvēlējās atturēties no balsošanas par goda statusa atņemšanu.

Šoreiz akadēmiskā komisija esot sagatavojusi precīzāku un kvalitatīvāku formulējumu, ko iesniegt Senātam.

Jau vēstīts, ka izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (K) pēc pirmā LU Senāta balsojuma nosūtīja LU aicinājumu atņemt Lembergam goda biedra statusu, pamatojoties uz viņam izvirzītajām smagajām apsūdzībām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas