bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 15.02.2019 | Vārda dienas: Olafs, Aloizs, Alvils, Olavs
LatviaLatvija

Lemj par Kariņa valdību – politiķu argumenti «par» un «pret»

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš

Pašlaik norit debates pirms balsojuma par Jaunās Vienotības politiķa Artura Krišjāņa Kariņa veidotās valdības apstiprināšanu. Kāpēc opozīcija balsos «pret» un pozīcija «par» un kādēļ, deputātu prāt, priekšvēlēšanu solījumi netiek ietverti valdības deklarācijā?

Kariņš savā runā pirms balsojuma teica: «13.Saeimas vēlēšanas – kāds ir rezultāts? No vienas puses, cilvēki saka, ka nav nekādas skaidrības, bet [no otras puses] tauta ir iebalsojusi jūs tādus, kāda ir mūsu tauta. Tauta ir mūsu atspulgs. Atslēga mūsu valdības darbā būs nevis pieņemt cits citu ar varu, bet runāt par kopīgiem mērķiem un vienoties. Viens nav karotājs, spēki jāapvieno.»

Tāpat viņš uzsvēra, ka jaunā valdība ir gatava izvērtēt jebkuru opozīcijas priekšlikumu pēc būtības. «Mēs nebūsim tie, kas izslēdz opozīcijas priekšlikumus tikai tāpēc, ka tie nāk no opozīcijas.»

Kariņš pauda, ka ir septiņas lietas, uz kurām valdība fokusēsies: finanšu sistēmas sakārtošana, taisnīguma un tiesiskuma stiprināšana, iepriekšējās valdības darba veselības un izglītības un zinātnes reformu turpināšana, OIK likvidācija, teritoriālo reformu veikšana, kā arī demogrāfijas jautājumu risināšana.

«Darot šīs lietas, mēs īstenosim fiskālas disciplīnas principus, skaidri turpināsim valsts uzsākto eiroatlantisko kursu,» pauda Kariņš. Viņš atgādināja, ka nenovirzīsies no tā, bet to tikai stiprinās.

Kariņš savā uzrunā pauda arī to, ka «mūsu kaimiņvalsts Krievija ir kļuvusi agresīva», piebilstot, ka «šis ir izaicinājums ne tika Latvijai, bet visai pasaulei».

Partijas Saskaņa Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis bijis ļoti skeptisks par Kariņa izveidoto deklarāciju. Viņaprāt, Kariņa valdība šķeļ sabiedrību. Tāpat Saskaņas deputāta ieskatā, deklarācijā nav iespējams atrast vismaz 99% no priekšvēlēšanu dotajiem solījumiem.

Dombrovskis pauž neizpratni par to, kas notiks ar OIK, vai tiešām izdosies to likvidēt. Tāpat viņš ir ļoti skeptisks, ka Kariņš nav kandidējis 13.Saeimas vēlēšanās: «Kā jūs domājat, ja jūs kandidētu, jūs vispār tiktu ievēlēts?»

«Kas reāli vadīs Kariņa valdību, kas jūs vada? Imants Parādnieks, vai kāds cits? Kariņa kungs, es balsošu pret jūsu valdību,» savu runu noslēdza Dombrovskis.

Savukārt nacionālās apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Raivis Dzintars no Saeimas tribīnes pauda atbalstu Kariņam, tanī pašā laikā paužot, ka vairāku ZZS politiķu palikšana opozīcijā ir zaudējums. Dzintars sacīja paldies Kučinskim, jo esot «jutis viņu kā visas valdības komandas līderi».

AP Saeimas frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts savā runā pauda pilnīgu pārliecību stabilam Saeimas balsojuma atbalstam. Deputātam šī esot svētku diena.

Pavļuts arī atgādināja valdības deklarācijā ierakstītu solījumu pabeigt pašvaldību reformu. Tāpat viņš pauda: «Es aizstāvēšu Saskaņas un ZZS tiesības ieņemt amatus, kā arī līdzvērtīgi piedalīties Saeimas darbā.»

Tāpat kā Dombrovskis arī ZZS frakcijas vadītājs Armands Krauze kritizē koalīcijas partiju pirmsvēlēšanu izvirzītos solījumus. Viņaprāt, šie solījumi nav valdības deklarācijā.

Tikmēr Bordāns ir pozitīvi noskaņots par ilgo valdības veidošanas procesu, sakot: «Kas lēni nāk, tas labi nāk.» Viņa noskaņojums arī esot «jauks un pozitīvs», raugoties nākotnē. Tāpat Bordāns sacīja: «JKP nāks nevis vienkārši ar saviem uzstādījumiem, bet mēs nesīsim savu maizes klaipu pie kopējā galda.»

Pie frakcijām nepiederošā Saeimas deputāte Jūlija Stepaņenko sacīja: «Es atbalstīšu Kariņa valdību, ja tajā nebūs Edgars Rinkēvičs, ja tajā nebūs izvirzītā veselības ministre Ilze Viņķele, kas turpina zaudēt vēlētāju atbalstu. Es atbalstīšu jauno valdību, ja nebūs aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Atbalstīšu, ja tajā nebūs Jānis Reirs.»

Tāpat, runājot par to, kā būtu jānorit valdības darbam, viņa teica, ka atbalstīs Kariņa vadīto Ministru kabinetu, ja tā prioritāte būs cīņa ar nabadzību nevis ideoloģiskās cīņas par viendzimuma laulībām: «Nevienlīdzība ir cilvēku maciņos, nevis dzimtsarakstu nodaļās.»

Savukārt KPV LV politiķis Aldis Gobzems savā runā poētiski teica: «Mēs balsosim par valdību, kuras premjers ir zaudējis vēlēšanās, mēs balsosim par premjeru, kuram bija bail startēt šajās vēlēšanās, kurš ticēja ka viņa partija zaudēs šajās vēlēšanās. Mēs balsosim par premjeru, kurš pat pārspēj Solvitu Āboltiņu. Mēs balsosim par Viņķeļu klanu kā Āfrikā. Mēs balsosim par zaudētāju Imantu Parādnieku, kā jūsu padomdevēju, kuram, protams, ir pieredze demogrāfijas jautājumos. Mēs balsosim par zaudētāju Juri Pūci.»

Viņš arī piebildis: «Cilvēks, kurš zaudējis draudzību un zaudēs arī tautas uzticību, mans bijušais cīņu biedrs Artuss Kaimiņš, arī balsos par valdību». Gobzems pauda vilšanos par KPV LV pozitīvo nostāju jaunajai valdībai.

Savukārt Gobzemam Kaimiņš veltīja komentāru: «Sievieti vajag mīlēt bezprātīgi, kaislīgi, bet varu mīlēt nevajag,» atgādinot Gobzemam, kā viņš pats zvanījis Pavļutam, lai apspriestu Bondara kandidatūru. «Mums bija 33 komunisti, tagad ir mazāks pa deviņi, jūs domājat, ka tas nav progress?» 

Tāpat viņš par savu lēmumu balsot «par» Kariņa veidoto valdību, paužot atzinību par samazināto komunistu skaitu jaunajā Saeimā, teica, ka neesot «Viņķeles fans, bet labāk Viņķele nekā Brigmanis».

Tikmēr Saskaņas politiķis Boriss Cilēvičs Kariņa valdību nosauc par «kapitulācijas valdību».

Atnākot uz darbu, uzzinu, ka viens no mūsu sadarbības partneriem.

Jau vēstīts, ka iepriekš Kariņš lēsa, ka valdību varētu atbalstīt 61 deputāts – tātad stabils labēji centrisks vairākums.


Pievienot komentāru

Talgo pārsūdzēs Pasažieru vilciena lēmumu pirkt vilcienus no Škoda Vagonka

Talgo plāno vērsties attiecīgajās iestādēs, apstrīdot piektdien, 15.februārī, paziņoto vērtēšanas rezultātu, uzņēmums paziņojis pēc februāra vidū izskanējušā Pasažieru vilciena lēmuma, ka tas slēgs līgumu ar čehu Škoda Vagonka par 32 jaunu elektrovilcienu iegādi.

ES mazina birokrātijas slogu iedzīvotājiem, kas dzīvo vai strādā citā dalībvalstī

Visā Eiropas Savienībā no 16.februāra sāk piemērot jaunus ES noteikumus tādu izmaksu un formalitāšu samazināšanai, ar ko saskaras iedzīvotāji, kas dzīvo ārpus savas piederības valsts.

LFF rīkos ārkārtas kongresu 28.februārī; izteiks uzticības balsojumu Gorkšam

Latvijas Futbola federācija piektdien, 15.februārī, apstiprināja, ka 28.februārī tā rīkos ārkārtas kongresu, kura darba kārtībā iekļauts arī uzticības balsojums organizācijas prezidentam Kasparam Gorkšam.

VK: Izmaiņas Ieroču aprites likumā virzītas bez pietiekama novērtējuma

Priekšlikums par Ieroču aprites likumā plānoto izmaiņu iekļaušanu, kas ļautu medībās šaujamieroču izmantot jau 16 gadu vecuma, ir virzīts bez pietiekama ietekmes novērtējuma un ir saņemti vairāku organizāciju iebildumi par šādas normas neatbilstību bērnu tiesību aizsardzības principiem, komentē Valsts kontrole.

Lemberga tiesas sēdēm 10 gadu «jubileja»

Ir tāds teiciens: «Dzimšanas dienas ir ārkārtīgi veselīgas – jo to ir vairāk, jo ilgāk tu dzīvo.» Iespējams, ka ar tiesas procesa ilgumu ir līdzīgi: «Jo ilgāks tiesas process, jo mazāk jāsēž cietumā.» 2019.gada 16.februāris ir tā diena, kad var ēst «svinību» kūku, uz kuras ir desmit svecītes un uzraksts «Lemberga tiesai 10». Marinētie dārzeņi un desmit gadu garumā marinētās tiesas sēdes pagaidām jāatstāj tur, kur tās ir – burkās vai Rīgas apgabaltiesā –, jo pašlaik Aivara Lemberga sēdes ir nozīmētas arī uz 2020.gadu.

Ekonomikas attīstība Latvijā saglabājas strauja, bet ir riski negatīvām izmaiņām

Latvijas darba tirgus turpina uzkarst – bezdarba līmenis samazinās, iedzīvotāju līdzdalības līmenis darba tirgū sasniedz jau 70%, un Latvijas darba tirgus piesātinājums turpina augt. Līdz ar to paredzams, ka nākamajos gados turpināsies spiediens uz darba samaksu un inflāciju, kas ilgtermiņā var paaugstināt inflācijas rādītājus.

Latvijā pērn starp ES valstīm bijis vidēji straujš eksporta kāpums

Latvijā pērn salīdzinājumā ar 2017.gadu starp Eiropas Savienības valstīm bijis vidēji straujš eksporta pieaugums, liecina piektdien, 15.februārī, publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati. 2018.gada janvārī–decembrī salīdzinājumā ar 2017.gada 12 mēnešiem eksporta apmērs Latvijā pieaudzis par 7%.

Pūce pieprasa Ušakovam skaidrojumus par VK atklātajiem pārkāpumiem un valsts mērķdotāciju izlietojumu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce pieprasījis Rīgas mēram Nilam Ušakovam paskaidrojumus par Valsts kontroles veiktajā pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem, ministrija gaida atbildes arī par to, kā tērētas valsts mērķdotācijas Rīgas pilsētas pašvaldības ceļiem, informē ministra padomniece Agnese Vārpiņa.

Pērn PTAC saņēmis 3 604 sūdzības; visvairāk sūdzas par aviopakalpojumiem

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs 2018.gadā izskatījis 3 604 sūdzības, no kurām vairums, tas ir, 1 027 bijušas par aviopasažieru tiesību pārkāpumiem, liecina PTAC dati.

EP vēlēšanās iedzīvotājiem nozīmē iecirkni, kurā balsot, taču to var mainīt līdz 7.maijam

Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlētājiem tiks nozīmēts iecirknis, kurā jābalso, taču no 16.marta līdz 7.maijam vēlētāji sākotnēji piešķirto iecirkni varēs nomainīt pret citu, informē Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāve Kristīne Bērziņa.

Latvijas tūristu mītnēs par 8,2% pieaudzis apkalpoto ārvalstu viesu skaits

Latvijas tūristu mītnēs pērn apkalpoti 2,81 milj. viesu, kas ir par 9% vairāk nekā 2017.gadā. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, viesu pavadīto nakšu skaits audzis par 8,4% un sasniedzis 5,37 milj. Vidējais viesu uzturēšanās ilgums tūristu mītnēs bija divas naktis.

Kontroles dienesta vadītāja: Tas, ka Latvija šobrīd fokusējas teju tikai uz bankas sektora «attīrīšanu», ir absolūti nepietiekami

Ekonomiskie noziegumi nav noziegumi, kuros nav upura, gluži pretēji – cieš visa sabiedrība. Tas, ka Latvija šobrīd fokusējas teju tikai uz bankas sektora attīstību jeb «attīrīšanu», ir absolūti nepietiekami – neviens ekonomisks noziegums nav iespējams bez korupcijas, uzskata Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa.

Iemaksāta Bemhena atbrīvošanai paredzētā 200 000 eiro drošības nauda

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien saņēmusi apliecinājumu par 200 000 eiro drošības naudas iemaksāšanu Rīgas satiksmes iepirkumu krimināllietā iesaistītā bijušā RS valdes priekšsēdētāja Leona Bemhena atbrīvošanai no apcietinājuma.

Pasažieru vilciens tomēr izlēmis pirkt vilcienus no Čehijas Škoda Vagonka

Atkārtoti izvērtējot jauno elektrovilcienu iepirkumā iesniegtos piedāvājumus, AS Pasažieru vilciens izlēmis iegādāties vilcienus no Čehijas ražotāja Škoda Vagonka, piektdien žurnālistiem sacīja Pasažieru vilciena valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis.

Cimdars par savu nomaiņu pirms EP vēlēšanām: «Zirgi būs jāmaina skrējienā»

Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāja nomaiņa pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām nozīmē «zirgu nomaiņu skrējiena laikā», LTV raidījumā Rīta Panorāma viedokli paudis pašreizējais CVK vadītājs Arnis Cimdars.

Biržu indeksi krītas; Coca-Cola akcijas cena sarukusi par 8,4%

ASV un Eiropas biržu indeksi ceturtdien, 14.februārī, lielākoties kritās, kamēr tirgu dalībnieki gaidīja ziņas no ASV–Ķīnas tirdzniecības sarunām un Volstrītu skāra negatīva ziņa par ASV mazumtirdzniecības apjoma negaidītu samazināšanos decembrī.

Sevišķi traģisks sprādziens satricina Kašmīru – Indijas, Pakistānas strīda reģionu

Teroraktā Kašmīras reģionā nonāvēti 44 cilvēki, Indijas drošībnieki, saasinot jau ilgstoši saspīlētās attiecības starp kaimiņvalstīm Indiju un Pakistānu, kura atbalsta reģiona pašnoteikšanās centienus.

Vējonis: Katram jāapliecina Satversmes vērtības kā savas

«Mums katram jāapliecina Satversmes vērtības kā savas un jābūt gataviem ik dienu iestāties par Satversmi gan lielās lietās, gan ikdienas sīkumos,» Satversmes pieņemšanas gada dienā 15.februārī paziņoja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Tiesa pagarinājusi ABLV Bank Luxembourg aizsardzības statusu

Luksemburgas komerctiesa pagarinājusi likvidējamajai ABLV Bank piederošās ABLV Bank Luxembourg aizsardzības statusu ar maksājumu ierobežojumiem par pieciem mēnešiem – līdz 2019.gada 4.jūlijam.

Lielbritānijas parlaments noraida valdības pieeju Brexit sarunām

Lielbritānijas valdībai nav izdevies gūt parlamentā prasīto atbalstu pašreizējai Brexit sarunu stratēģijai, jo deputāti to noraidījuši ar 45 balsu pārsvaru. Britu valdības preses pārstāvis savukārt nepiekāpīgi norādījis, ka premjerministre turpināšot uzņemto kursu sarunās ar Briseli, proti, turpināšot centienus panākt juridiski saistošas izmaiņas izstāšanās dokumentos.

Apstiprina noteikumus starppilsētu autobusu pārvadājumu veicināšanai

Eiropas Parlaments apstiprināja savu nostāju gaidāmajās sarunās par noteikumiem, kuru mērķis ir veicināt konkurenci un vienkāršot atļauju piešķiršanas procedūras starppilsētu autobusu pārvadājumos, informē Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

ZZS saraksta līdere EP vēlēšanās varētu būt Reizniece-Ozola

Zaļo un zemnieku savienība Eiropas Parlamenta vēlēšanās kā kandidātu ar pirmo kārtas numuru savā sarakstā plāno virzīt bijušo finanšu ministri, pašreizējo Saeimas deputāti Danu Reiznieci–Ozolu.

Precizēts saraksts ar Rīgas ūdenstilpēm, uz kuru ledus atļauts atrasties

Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, no piektdienas, 15.februāra, tiks ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus, informē Rīgas domē.

Tiesa Bemhena atbrīvošanai nosaka 200 000 eiro drošības naudu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa noteica 200 000 eiro drošības naudu Rīgas satiksmes iepirkumu krimināllietā aizdomās turētajam bijušajam RS valdes priekšsēdētājam Leonam Bemhenam.

Latvijā iestājies meteoroloģiskais pavasaris

Brīvdienās laika apstākļus noteiks augsta spiediena atzars, kura ietekmē debesis skaidrosies, uzspīdēs saule un kļūs pavasarīgi silts. Nokrišņi nav gaidāmi. Pūšot lēnam līdz mērenam rietumu puses vējam, nakts un rīta stundās daudzviet var veidoties migla.

Jaunākie komentāri