Leonīds Kalniņš: NBS ir gatavi palīdzēt robežsardzei

Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) izpildījuši aizsardzības ministra rīkojumu un gatavi pēc pavēles doties uz Latvijas–Baltkrievijas robežu, lai nepieciešamības gadījumā palīdzētu Valsts robežsardzei, TV24 raidījumā Uz līnijas apliecinājis NBS komandieris Leonīds Kalniņš.

TV24 norāda, ka aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) 11.novembrī pavēlēja NBS komandierim pārliecināties par armijas plašāku iesaisti, pasliktinoties situācijai uz Latvijas–Baltkrievijas robežas. «Tas nozīmē, ka mums jāizstrādā reakcijas plāns, kas ir izdarīts – jāapzina spēki un resursi, lai, ņemot vērā situāciju, migrantu pāreja pāri Latvijas robežai nav iespējama,» apgalvo NBS komandieris.

Kalniņš saprot, ka pavēle dota dēļ situācijas uz Polijas–Baltkrievijas robežas, kur tūkstošiem migrantu cenšas iekļūt Eiropas Savienībā. NBS komandieris apliecina, ka armijai ir nepieciešamie resursi, kā arī karavīri ir trenējušies šādai situācijai, kad nepieciešama atbalsta nodrošinājums Valsts robežsardzei.

Nepieciešamības gadījumā tiks iesaistītas kājinieku vienības, mobilās karavīru atbalsta platformas, novērošanas sistēmas sensora informācija un citi armijas resursi. «Mēs esam gatavībā doties uz robežu. Pavēle ir izpildīta,» apliecina Kalniņš, «Latvijas armija ir gatava aizsargāt mūsu valsts suverenitāti.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas