Lepēna, tiecoties uz Francijas prezidenta krēslu, pamet Nacionālās frontes vadību

Francijas prezidenta amata kandidāte Marina Lepēna

Pēc otrā lielākā vēlētāju atbalsta iegūšanas Francijas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā, kandidāte Marina Lepēna (Marine Le Pen) paziņojusi, ka noliek vadības grožus galēji labējā spārna partijā Nacionālā fronte.

BBC vēsta, ka politiķe, kura sava tēva dibinātajā partijā darbojas kopš 1986.gada, pirmdien, 24.aprīli, paziņojusi, ka šādu soli spērusi aiz pārliecības, ka prezidentam jāapvieno visa Francijas tauta, un norādījusi: «Tāpēc šovakar es vairs neesmu Nacionālās Frontes priekšsēdētāja. Esmu Francijas prezidenta kandidāte».

Lai arī sabiedriskās domas aptauju rezultāti liecina, ka vēlēšanu otrajā kārtā 7.maijā 68% vēlētāju balsos par viņas sāncensi, centriski noskaņoto Emanuelu Makronu (Emmanuel Macron), Lepēna paziņojusi: «Mēs varam uzvarēt, mēs uzvarēsim».

Tikmēr labēji noskaņotās Republikāņu partijas prezidenta amata kandidāts Fransuā Fijons (François Fillon), kurš vēlēšanu otrajā kārtā neiekļuva, pirmdien pavēstījis, ka nebūs partijas «lokomotīve» ceļā uz jūnijā gaidāmajām Francijas parlamenta apakšpalātas vēlēšanām.

Ref: 111.111.103.4523

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas