Levita darbības vērtējums – zemākais starp visiem Latvijas prezidentiem

Valsts prezidenta Egila Levita darbības novērtējums sasniedzis vēsturiski zemāko atzīmi, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.

Valsts prezidenta darbību pozitīvi vērtē vien 25% Latvijas iedzīvotāju, bet negatīvi – 60% respondentu, liecina pētījumu aģentūras SKDS dati. Salīdzinot ar to, kā sabiedrība ir vērtējusi iepriekšējos Latvijas prezidentus, tas ir zems vērtējums.

Piemēram, Vairas Vīķes-Freibergas reitings bijis plusā visu pilnvaru laiku. Ievērības cienīgs negatīvs reitings bijis vien Andrim Bērziņam pašā pilnvaru sākumā. Bet arī tad tas tik zems bija vien dažus mēnešus, pēc kā notika straujš pieaugums.

Cita situācija ir pašreizējam prezidentam, kura reitings pēdējos mēnešos stabili turējies mīnusos un jūlijā ir noslīdējis līdz mīnus 35.

SKDS direktors, sociologs Arnis Kaktiņš skaidroja, ka, ja skatās pēdējo mēnešu mērījumus, Levits ir izteikti nepopulārs. «Levitam sākot darbu, viņa popularitāte bija tādā līmenī, kādā bija bijusi virknei prezidentu pirms viņa. Bija tāds plusiņš, bet no tā laika viņa popularitāte ir gājusi tikai uz leju. Zemāko punktu tā sasniedza martā, kad negatīvi viņu vērtēja 63%,» komentēja Kaktiņš.

Sociologs norādīja, ka to varētu skaidrot ar Covid-19 situāciju. «Sabiedrība pieprasa stingrus līderus, ka būs kāds, kas pārvalda šo valsti. Latvijas valdība tiek salīdzinoši vāji galā ar krīzi, un, ja mēs skatāmies uz prezidentu, nevaram teikt, ka tur mums ir tā stiprā roka, kurš no sava torņa ieved valstī kartību, lai mēs varētu teikt – mums ir stings līderis, kapteinis. Tas veido fonu, kāpēc nav atbilstoši novērtēts.»

Pētnieks nešaubījās, ka Levitam ir iespēja uzlabot reitingu, tomēr tad, ja prezidenta popularitāte aizvien būs tikpat zema, maz ticams, ka politiķi sadūšotos viņu pārvēlēt uz otro termiņu.

Levits par Valsts prezidentu kļuva 2019.gada 8.jūlijā, šajā amatā nomainot Raimondu Vējoni, kurš prezidenta krēslā bija vienu termiņu no 2015.līdz 2019.gadam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas