Levits: Koalīcija joprojām ir stabila

Valsts prezidents Egils Levits

«Koalīcija joprojām ir stabila,» piektdien, 7.februārī, intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.

Prezidents pauda uzskatu, ka valdība nav ieinteresēta izjukt. Levits atzīmēja, ka ķildas ir dabisks koalīcijas darba elements, jo valdību veido piecas partijas, kurām jāvienojas par vienu kopīgu politiku, līdz ar ko neviens partneris nav spējīgs savas idejas īstenot pilnībā.

Premjera uzdevums ir panākt kompromisu un šī brīža Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) tas ir izdevies, pauda Levits.

Runājot par valdības darbu 2020.gadā, Levits uzsvēra, ka būtu jāstrādā pie tiesiskuma stiprināšanas, un pieminēja likuma izmaiņas, ar kurām būtu jānovērš ieilgušie tiesas procesi. Prezidents uzsvēra, ka lielākā daļu tiesu tiek izskatītas normālā termiņā, bet ir daži procesi, kas velkas gadiem ilgi, un tā tam nevajadzētu būt.

Lasiet arī: Levits: Pēc ASV sankcijām tapis skaidrs, ka Latvijā nav bijusi politiskā griba sakārtot savu valsti

Levits arī norādīja, ka valdībai jāturpina darbs pie finanšu sistēmas stiprināšanas, tomēr stingrie noteikumi var radīt grūtības kredītu saņemšanā. No ekonomikas viedokļa ir būtiski, lai kredīti kļūtu pieejamāki.

Eiropa no Latvijas var mācīties

Levits pauda pārliecību, ka Eiropas Savienībā (ES) un pasaulē uzskata, ka Latvija pēdējā laikā izdarījusi visu nepieciešamo un pat vairāk, lai novērstu gadiem ielaisto naudas atmazgāšanas sistēmu.

Prezidents ir pārliecināts, ka Latvija ieviestais finanšu sistēmas regulējums ir drošākais un efektīvākais Eiropā un Latvijai būtu jāmudina, ka ES ievieš vienotu finanšu sistēmas regulējumu.

Pašlaik Latvijā ir augsti standarti, bet ar to nepietiek, ja citās ES valstīs ir zemāki standarti, uzskata Levits.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas