Levits: Latvijai ir jāizrāda solidaritāte ar kaimiņtautas iedzīvotājiem

Es domāju, ka tas ir ļoti svarīgi, ka Latvijas pilsoniskā sabiedrība izrāda solidaritāti, jo tā bija svarīga arī mums pirms 30 gadiem, kad mēs cīnījāmies par Latvijas demokrātiju un neatkarību. Mums katra šāda solidaritātes izpausme bija svarīga, uzsver Valsts prezidents Egils Levits.

«Ņemot vērā mūsu vēsturisko pieredzi, ir arī zināmā veidā mūsu pienākums kā jau nobriedušai nācijai izrādīt solidaritāti ar mūsu kaimiņtautu, kura iestājas par savu neatkarību un par savu demokrātiju. Tādēļ es pateicos organizatoriem par šo solidaritātes izrādīšanu,» norādīja valsts galva.

«Situācija Baltkrievijā nav beigusies, un mēs ceram, ka tā tiks atrisināta tādā veidā, ka Baltkrievija kā neatkarīga un demokrātiska valsts varēs turpināt savu ceļu un mums arī turpmāk būs labas kaimiņattiecības ar Baltkrieviju.»

Levits arī atzīmēja, ka «šodien mēs – Latvijas prezidents, Lietuvas un Polijas prezidenti – esam vienojušies, ka nāksim klajā ar kopēju paziņojumu par situāciju mūsu kaimiņvalstī, jo mēs esam trīs Eiropas Savienības valstis, kas robežojas ar Baltkrieviju».

Paziņojumā, pēc prezidenta sacītā, būs iekļauta prasība Baltkrievijas varas iestādēm «deeskalēt situāciju, pārtraukt jebkāda veida vardarbību. Otrais punkts – ievērot visas cilvēktiesības, tajā skaitā tiesības brīvi pulcēties un izteikt savu viedokli. Trešais punkts – uzsākt dialogu ar Baltkrievijas sabiedrību».

Foto no protesta akcijas Rīgā:

«Ir nepieciešams dialogs, kas novestu pie tā, ka Baltkrievijas sabiedrība varētu demokrātiskā veidā paust savu viedokli un veidot savu valsti. Mēs kā Eiropas Savienības dalībvalstis esam atvērtas labai sadarbībai ar baltkrievu tautu, ar Baltkrieviju kā neatkarīgu valsti, tāpēc mūsu visu interesēs ir tas, lai Baltkrievija attīstās kā neatkarīga un demokrātiska valsts,» uzsvēraLevits.

Lasiet arī: Latvija atbalstīs sankciju piemērošanu Baltkrievijas amatpersonām

Ceturtdien, 13.augustā, Valsts prezidents Rīgas pilī tikās ar sabiedrības pārstāvjiem, kas vakar Rīgā rīkoja piketu Baltkrievijas tautas atbalstam: Lolitu Čigāni, Sandru Kalnieti, Inesi Vaivari, Kristīni Želvi, Andri Gobiņu, Mārtiņu Vaivaru, Selmu Levrenci, izsakot atzinību par pilsonisko aktivitāti neatkarīgas un demokrātiskas Baltkrievijas atbalstam.

Jau ziņots, ka Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās līdzšinējais valsts galva Lukašenko ieguvis 80,08% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska – 10,9%, liecina oficiālie provizoriskie rezultāti. Opozīcija uzstāj, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti.

Pēc vēlēšanām Baltkrievijā izcēlušies protesti pret Lukašenko, kas izvērtušies sadursmēs ar drošības spēkiem. Vismaz viens cilvēks ir gājis bojā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas