Levits: Lielai daļai sabiedrības ir «piegriezušies» pret Covid-19 nevakcinētie un šaubīgie

Lielai daļai Latvijas sabiedrības ir «piegriezušies» pret Covid-19 nevakcinētie un šaubīgie, kuri apdraud sabiedrību un aktīvi izpaužas sociālajos tīklos, otrdien, 5.oktobrī, Latvijas Televīzijas raidījumā Šodienas jautājums sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Prezidents norādīja, ka ar katru dienu nāk arvien vairāk Covid-19 sasirgušo, un sabiedrība jau tagad uzdod jautājumus par to, vai Covid-19 nevakcinētajiem ir jāapmaksā atrašanās slimnīcā, ja viņi tur nonākuši, ignorējot aicinājumu vakcinēties.

Viņš atgādināja, ka portālā manabalss.lv ir savākti 10 000 parakstu par to, lai Covid-19 nevakcinētajiem netiktu segtas izmaksas, ārstējoties slimnīcā, ja tajā viņi nonākuši ar Covid-19.

Pats Levits šādu priekšlikumu pašlaik neatbalsta, bet norādīja, ka šis ir diskutējams jautājums, jo tas ir tikai taisnīgi, ka cilvēki, kuri ir pasargājuši sevi un atbildīgi rīkojušies pret sabiedrību, nevēlas maksāt par tiem, kuri to nedara.

«Es gribētu redzēt debates Saeimā par šo jautājumu,» uzsvēra Levits.

Viņš sacīja, ka viņš saredz divus risinājums, lai mazinātu Covid-19 izplatību. Pirmkārt, ir jāsamazina cilvēku iespēja inficēties, tādējādi mazinot kontaktēšanās iespējas, kā arī ir jāveicina Covid-19 vakcinācijas aptvere.

Lasiet arī: Pavļuts atzīst, ka stingrāku lēmumu pieņemšana saistībā ar Covid-19 ir iekavēta

Valsts prezidents uzsvēra, ka, lai samazinātu Covid-19 izplatību, iespējams, ir jāstrādā pie tā, lai vairākās profesijās tiktu noteikta obligāta Covid-19 vakcinācija. Tas pats attiecas uz kontaktu ierobežojumiem dažādos pasākumos. Tāpat pēc prezidenta domām ir jādomā par risinājumiem, kā palielināt vēlmi vakcinēties, piemēram nosakot vairākus ierobežojumus nevakcinētajiem.

Viņš uzskata, ka ir nepieciešams noteikt stingrākus ierobežojumus nevakcinētajiem, bet ierobežojumi var būt vērsti arī pret vakcinētām personām.

«Pirmkārt, ir jāsamazina izplatība starp nevakcinētajiem,» uzsvēra Valsts prezidents.

Jau vēstīts, ka otrdien notikušajā Krīzes vadības padomē iesaistītās puses līdz vienotam redzējumam par turpmāko rīcību un ierobežojumu pastiprināšanu nonākt nespēja, vienojoties turpināt diskusijas un pie jautājuma atkārtoti atgriezties ceturtdien.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas