Levits: NVA būtu jāstrādā aktīvāk, lai cilvēkiem dotu iespējas pašiem nopelnīt

Valsts prezidents Egils Levits

Nodarbinātības valsts aģentūrai (NVA) būtu daudz vairāk jāstrādā, lai cilvēkiem dotu iespējas pašiem nopelnīt iztiku, 7.jūlija intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes sacījis Valsts prezidents Egils Levits.

Uz jautājumu, kādas iespējas būs panākt iedzīvotāju sociālās nevienlīdzības mazināšanos, Levits atbildēja, ka tas būs grūts uzdevums, bet valstij tas noteikti būs jāizdara.

Viņš uzsvēra, ka arī Satversmes tiesa (ST) savā spriedumā par garantētā minimālā ienākumu (GMI) līmeņa neatbilstību ir atzinusi, ka Latvija līdz šim nav ievērojusi sociāli atbildīgas valsts principu.

Tomēr vienlaikus Valsts prezidents atgādināja, ka sociāli atbildīga valsts nenozīmē tikai pabalstus.

«Sociāli atbildīga valsts nozīmē to, ka ir jāveicina sistēma, lai cilvēki varētu arī strādāt un paši nopelnīt sev iztiku. Tas ir ļoti svarīgs sociāli atbildīgas valsts elements, un par to arī es iestājos,» uzsvēra Levits.

Viņš atzina, ka par to ir atbildīga NVA. «Bet daudz vairāk nekā līdz šim tai [NVA] būtu jānodarbojas tieši ar cilvēku iespējošanu pašiem nopelnīt sev iztiku,» sacīja Valsts prezidents.

Kā ziņots, ST šovasar atzina, ka GMI līmenis neatbilst Satversmei. ST secināja, ka likumdevējs nav izlēmis būtiskākos ar GMI saistītos jautājums, tostarp kādām pamatvajadzībām tas tiek izmaksāts, kā arī nav izstrādāta GMI līmeņa noteikšanas metode.

Ņemot vērā ekonomiskos faktorus un citus apsvērumus, ST nolēma, ka apstrīdētā norma atzīstama par spēkā neesošu no 2021.gada 1.janvāra.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas