Levits skeptisks par iespēju saglabāt mediķu atalgojumu Covid-19 piemaksu līmenī

Īstenojot veselības sistēmas atalgojuma reformu, nozares darbinieku atalgojums varētu būt augstāks nekā pirms Covid-19 krīzes, Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma pauda Valsts prezidents Egils Levits.

Viņš vakar ar veselības ministru Danielu Pavļutu (AP) apspriedis tostarp jautājumu par Covid-19 laika piemaksām mediķiem, kas būtiski palielinājušas mediķu ienākumus. Amatpersonu ieskatā nepieciešams pabeigt iesākto veselības sistēmas atalgojuma reformu, kas ļautu panākt taisnīgu atalgojumu.

Kontekstā ar piemaksām, ko mediķi saņem pandēmijas laikā, Levits akcentēja, ka tās ir terminētas un Covid-19 ir īpaša situācija.

«Ja ilgi tiek maksāta piemaksa, tad pie tā pierod, bet jāatceras, ka tas ir tikai krīzes risinājums,» pauda Valsts prezidents.

Viņš akcentēja, ka pēc atalgojuma sistēmas reformēšanas mediķiem būtu jāsaņem taisnīgs atalgojums, kas būtu augstāks nekā pirmspandēmijas laikā.

Kā ziņots, par Covid-19 apkarošanu piešķirto piemaksu atcelšana mediķu atalgojumā pēcpandēmijas laikā būs ļoti smags jautājums, par kuru veselības aprūpes nozarei ir jāsāk domāt jau tagad, intervijā uzsvēra Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

Lasiet arī: No 1.marta tiek plānoti būtiski atvieglojumi Covid-19 regulējumā

Pēc slimnīcas vadītāja paustā, piemaksas 100% apmērā, kuras medicīnas darbinieki saņem par darbu ar Covid-19 pacientiem, pastāv jau divus gadus un personāls tās sācis uztvert kā bāzes algu. To atcelšana, kā atzīst slimnīcas vadītājs, varētu līdzināties «morālajām paģirām» un būs ļoti smaga.

Viņaprāt, izeja būtu atalgojuma reforma, kas sākta vēl pagājušās veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) laikā, taču šobrīd tālāki konsekventi soļi reformas īstenošanā nav sperti.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas