Levits un Kariņš: Vēl jāpaciešas. Ja tagad atvieglosim ierobežojumus, būs kā Īrijā

Saslimstības pīķim, šķiet, esam pāri, un gadījumu skaita līkne iet uz leju, taču pagaidām nevar atvieglot nekādus ierobežojumus, citādi Latvijā var notikt tas pats kas Īrijā, kur, nedaudz krītoties saslimstībai, tika atviegloti ierobežojumi, pēc kā sekoja ļoti liels inficēto skaita kāpums, pēc tikšanās uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un Valsts prezidents Egils Levits.

Levits norādīja, ka saslimstība ļoti strauji auga decembrī un janvārī. «Pēc ierobežojumiem ar apmēram četru nedēļu starpību lēni, lēni tā līkne griežas uz leju. Tas nozīmē, ka šobrīd būtu pilnīgs neprāts atvieglot pašreizējos ierobežojumus!»

Prezidents atgādināja, kas notika Īrijā un teica, ka šādas rīcības dēļ īsā laikā valstī radās ļoti lielas problēmas. «Tur tagad ir tā, ka cilvēki pat uz darbu nevar iet. Slimnīcu pārslodze arī ir nenormāla.»

Runājot par Latviju, Levits atzīmēja, ka «vēl jāpacieš ierobežojumi, tad niansēti vienu vai otru ierobežojumu varētu atcelt, kad līkne stabili ies uz leju». «Ja mēs tagad pārāk agri to darīsim, tad var būt kritiskas sekas – ir daudz saslimušo, kā rezultātā tiek ievests totāls kustības aizliegums.»

Kariņš savukārt norādīja, ka «mēs tieši esam pīķim pāri, ir iezīmes, ka iet uz leju».

Viņš teica, ka varbūt varētu domāt par kādiem atvieglojumiem ne ātrāk kā februāra beigās, marta sākumā.

Kariņš arī uzsvēra, ka pašlaik nevar paredzēt radikālas izmaiņas ierobežojumos, taču valdība strādājot pie tā, lai pašreizējos padarītu jēdzīgākus. Kā piemēru premjers minēja veikalus, kur vajadzētu pārskatīt iepirkšanās ierobežojumus. «Galvenais, lai cilvēki nedrūzmējas, neizmanto iespējas iepirkties.»

Lasiet arī: Pasaulē ar SARS-CoV-2 inficēto skaits pasaulē pārsniedz 100 miljonus

Runājot par vakcinācijas procesu, Levits norādīja uz to, ka vakcīnu ražotāji ir nonākuši zināmās grūtības, tāpēc visām Eiropas valstīm ne tikai Latvijai pošu skaits tiek reducēts.

Prezidents arī atzīmēja, ka pašas firmas nav skaidrībā par ražošanas kapacitāti. ES vārdā par to ar uzņēmumiem runā Eiropas Komisija. Viņš arī atgādināja, ka visām ES valstīm tiek piegādātas vienādas pošu kravu proporcijas, nevis tikai Latvijai tiek nogrieztas sagādes.

Levits ar Kariņu arī pārrunāja potēšanas procesa plānu. «Tur veselības ministram [Danielam Pavļutam] ir plāns, kā to darīt. Viņš to jau ir apspriedis ar Ministru prezidentu. Ir iespaids, ka tas ir nopietns un kompetents plāns. Īsā laikposmā varētu panākt lielu cilvēku skaitu, kas dabū šīs vakcīnas,» sacīja Levits.

Kariņš norādīja, ka 28.janvārī valdībā tiks pieņemts vakcinācijas plāns. «Mēs ikdienā ar Pavļuta kungu runājam par šo plānu, rīt vajadzētu visam būt jau kārtībā.» Viņš uzsvēra, ka ir svarīgi, kad ienāks papildu kravas, lai mēs būtu jau gatavi potēt tos valsts iedzīvotājus, kuriem tas pienākas prioritāri.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas