Levits: Valsts pārvalde uzrādījusi daļēju nespēju tikt galā ar Covid-19 krīzi

Valsts pārvalde uzrādījusi daļēju nespēju tikt galā ar Covid-19 krīzi, tāpēc ir nepieciešama neatkarīga komisija vai darba grupa, kas varētu izvērtēt sistēmas vājos punktus, intervijā televīzijas kanālam Rīga TV24 sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Valsts pirmā persona norādīja, ka nav runa par vainīgo meklēšanu, bet gan par valsts pārvaldes darbības uzlabošanu. Tāpat, Levita ieskatā, šis nav politikas jautājums, bet gan strukturāls, jo jāņem vērā, ka krīzes varētu arī atkārtoties. Viņš arīdzan atzīmēja, ka sistēma diezgan ilgstoši nebija spējīga noorganizēt vakcinācijas procesu, sākot jau ar iepirkumiem, un tā tam nevajadzētu būt.

Levits intervijā pieminēja arī ieceri izveidot Valsts padomi, kas būtu instruments, kā uzlabot valsts pārvaldes funkcionēšanu.

Pēc prezidenta paustā, Valsts padomes uzdevums būtu iniciēt un veikt šāda veida neatkarīgas izmeklēšanas.

«Jāuzver, ka Valsts padomei ir jābūt neatkarīgai institūcijai. Ja būtu šāda Valsts padome, manuprāt, tā noteikti šo jautājumu izmeklētu un nāktu klajā ar secinājumiem un priekšlikumiem, bet tas ir jādara pastāvīgi, jo nevar vienā reizē sakārtot visu,» pauda prezidents.

Tāpat Levits pavēstīja, ka rudenī pēc konsultācijām ar frakcijām viņš nāks klajā ar priekšlikumu par Valsts padomes likumprojektu kopā ar diviem citiem likumprojektiem, kas tiks iesniegti Saeimā. Viens no tiem būs par to, kā uzlabot partiju finansēšanu gadījumā, ja pēc ievēlēšanas partija vai frakcija sabrūk.

Valsts prezidenta ieskatā, jābūt konsekvencēm attiecībā arī uz finansējumu, kas, pēc Levita paustā, ir nepilnība pašreizējā partiju finansēšanas likumdošanā.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas