Levits: Visai Latvijai ir jāpalīdz Latgalei pārvarēt Covid-19 pandēmiju

Ņemot vērā to, ka Latvijā Covid-19 pandēmija vissmagāk ir skārusi Latgali, kur cilvēki vismazāk vakcinējas, visai pārējai valstij būtu jāiesaistās, lai palīdzētu šim reģionam pārvarēt krīzi, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Viņš uzskata, ka valdībai jāpilda savs solījums un no 15.novembra stingrā mājsēde jāpārtrauc, pret Covid-19 vakcinētajiem ļaujot saņemt pakalpojumus «zaļajā režīmā», bet nevakcinētajiem saglabājot stingrus ierobežojumus. Taču vienlaikus, prezidenta skatījumā, būtu jāizvērtē iespēja noteikt atsevišķus ierobežojumus tām administratīvajām teritorijām, kurās saslimstība ar Covid-19 ir visaugstākā.

Levits atzina, ka īpaši smaga situācija patlaban ir izveidojusies Latgalē, un pie tās varētu būt vainojama konkrētā reģiona iedzīvotāju zemā vakcinācijas aptvere.

Taču šī situācija neesot tikai Latgales, bet gan visas Latvijas problēma.

«Tas nozīmē, ka mums, arī citur Latvijā, pašvaldībās ir jāsniedz palīdzība Latgales pašvaldībām. Tā ir nacionālā solidaritāte. Ir jādalās gan ar savu pieredzi, gan spēkiem cīņā ar šo pandēmiju,» aicināja valsts pirmā persona.

Lasiet arī: Ārsts: Vietējās varas pārstāvji Latgalē pieļāva kļūdu, aicinot nogaidīt un solot vakcīnu no Krievijas

Prezidents arī uzskata, ka pēc stingrās mājsēdes atcelšanas vajadzētu sarīkot valdības izbraukuma sēdi Latgalē, lai tur kopā ar vietējiem līderiem un pašvaldību pārstāvjiem apzinātu reģiona specifiskās problēmas un to iespējamos risinājumus Covid-19 krīzes pārvarēšanai.

Vienlaikus prezidents arī aicināja valdību turpmāk neturēt sabiedrību neziņā un jau laicīgi noteikt skaidrus un visiem saprotamus kritērijus, pie kādiem tiktu pastiprināti vai atjaunoti ar Covid-19 saistītie ierobežojumi, lai nebūtu tā, ka «valdība kaut ko lemj pēdējā brīdī».

Prezidents tic, ka Latvijas sabiedrībai izdosies pārvarēt Covid-19 pandēmiju, ja absolūti lielākā daļa iedzīvotāju vakcinēsies pret šo slimību.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas