LGS un LMT kopīgi izstrādās risinājumus bezpilota gaisa kuģu satiksmes attīstībai

VAS Latvijas Gaisa satiksme (LGS) un pašmāju tehnoloģiju inovāciju uzņēmums SIA Latvijas Mobilais telefons  (LMT) ir parakstījuši saprašanās memorandu par sadarbību izpētes un attīstības projektos, informē uņēmumi.

Tā ietvaros LGS un LMT kopīgi izstrādās dažādus risinājumus drošas un ērtas bezpilotu gaisa kuģu jeb dronu satiksmes attīstībai.

Memorands paredz izstrādāt eksperimentālu konceptu dronu saistošo aeronavigācijas datu izplatīšanai/piegādei digitālā formātā starp dažādām sistēmām.

LGS rīcībā ir pilna informācija par Latvijas gaisa telpas struktūru un tās elementiem, ieskaitot informāciju par zonām, kurās ir ierobežoti vai aizliegti BGK lidojumi. Pašlaik dati, kas ir pieejami LGS, tiek pārvaldīti LGS centralizētajā datu vidē, bet plašā dronu pielietojuma un lielā informācijas lietotāju pieauguma rezultātā ir nepieciešams nodrošināt daudz dinamiskāku šo datu pārvaldību un izplatīšanu digitālā formātā arī ārpus LGS sistēmām.

Sadarbības rezultātā ir plānots izstrādāt konceptu, lai padarītu ērtu un vienkāršu pieeju šiem datiem, pielietojot M2M (machine-to-machine) tehnoloģiju un vienlaikus nodrošinot datu kvalitāti.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas