LIAA direktors: EK apstiprinājums valsts subsidēto darba algu programmām gaidāms jūlija beigās vai augusta sākumā

Eiropas Komisijas (EK) apstiprinājums valsts subsidēto darba algu programmām eksportējošajiem un tūrisma nozares uzņēmumiem varētu būt gaidāms jūlija beigās vai augusta sākumā, pirmdien, 27.jūlijā, intervijā Latvijas Radio sacījis Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns.

«Mēs gaidām, ka EK atļauja būs vai nu vēlu šajā nedēļā, vai arī nākamās nedēļas sākumā,» teica Rožkalns.

Viņš arī minēja, ka LIAA sāks pieņemt pieteikumus pēc publikācijas oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis par pieejamo atbalsta programmu. Publikācija gaidāma drīz pēc EK saskaņojuma saņemšanas.

Jau vēstīts, ka Ministru kabinets 14.jūlijā apstiprināja divas jaunas atbalsta programmas eksportējošajiem un tūrisma nozares uzņēmumiem COVID-19 izraisīto krīzes seku pārvarēšanai un nodarbinātības sekmēšanai. Eksportējošie un tūrisma nozares uzņēmumi, kuri atbildīs noteiktiem kritērijiem, varēs saņemt atbalstu 25% un 30% apmērā no 2019.gadā veiktajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām.

Maksimālais atbalsts vienam uzņēmumam vai uzņēmumu grupai varēs sasniegt 800 000 eiro.

Pieteikties atbalstam varēs elektroniski līdz šā gada 30.septembrim. Atbalstam varēs pieteikties eksportējošie uzņēmumi, kuru preču un pakalpojumu eksporta apmērs 2019.gadā sasniedza vismaz miljonu eiro un kuru darbiniekiem izmaksātā mēneša vidējā bruto darba samaksa, par kuru ir veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, 2019.gadā ir ne mazāka kā 800 eiro.

Lasiet arī: Tūrisma nozarē strādājošo algu subsidēšanai valsts atvēlēs 19,2 miljonus eiro

Kā papildus kritērijs tiks vērtēta COVID-19 ietekme uz uzņēmuma saimniecisko darbību, proti, atbalstīti tiks tie eksportējošie uzņēmumi, kuru ieņēmumi no saimnieciskās darbības COVID-19 krīzes ietekmē vienā mēnesī laika periodā no 2020.gada aprīļa līdz jūnijam, salīdzinot ar 2019.gada attiecīgo mēnesi, ir sarukuši par 20%. Eksportējošie uzņēmumi atbalstu varēs saņemt kā vienreizēju kompensāciju 25% apmērā no 2019.gadā nomaksātām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, bet ne vairāk kā 800 000 eiro vienam uzņēmumam vai uzņēmumu grupai.

Atbalsta summu saimnieciskās darbības veicējs saņems vienā maksājumā un tā būs jāizmaksā darbinieku algās līdz 2020.gada 31.decembrim.

No tūrisma nozarē strādājošajiem uzņēmumiem atbalstu varēs saņemt izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, uzņēmumi, kas nodarbojas ar tūrisma pakalpojumu sniegšanai nepieciešamā inventāra izīrēšanu, ar tūrisma nozari saistīto profesionālo pakalpojumu sniedzēji, tūrisma pakalpojumu biroji un operatori, ar darījumu tūrismu saistītu pasākumu un izstāžu organizatori, atrakciju un atpūtas parki, izklaides un atpūtas pakalpojumu sniedzēji kā arī dažādi privātie muzeji un kultūras iestādes.

Atbalsta programmu kopējais finansējums ir 70,2 miljoni eiro, tostarp 51 miljons eiro atbalstam eksportējošiem uzņēmumiem un 19,2 miljoni eiro atbalstam tūrisma nozares komersantiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas