Papildināts. Libānā sprādziens ķīmiskas vielas noliktavā rada lielus cilvēku upurus

Skats uz notikuma vietu Beirutā

Libānas galvaspilsētā Beirūtā noticis sprādziens ķīmiskas vielas noliktavā, nonāvējot ne mazāk kā 78 cilvēkus un ievainojot vēl ap 4 000, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Sprādziens noticis otrdien, 4.jūlijā, Beirūtas ostas noliktavā, kur glabāts liels apjoms amonija nitrāta. Eksplozija bijusi tik spēcīga, ka ne vien nodarījusi bojājumus ēku fasādēm vairāku kilometru attālumā, bet bijusi dzirdama ar kaimiņvalstī Kiprā, kas atrodas 240 kilometrus tālu no notikuma vietas.

«Visas apkārtējās ēkas ir sabrukušas.

Es eju tumsā, un viss ir noklāts ar stikliem un gruvešiem,» tā otrdienas vakarā ziņu aģentūrai AFP sacījis kāds negadījuma aculiecinieks.

Sprādziens Beirūtā izraisījis arī ugunsgrēku. Libānas prezidents Mišels Aouns paziņojis, ka minētajā noliktavā nedrošos apstākļos sešus gadus glabātas 2 750 tonnas sprādzienbīstamās vielas amonija nitrāta. Libānā no trešdienas, 5.augusta, izsludinātas trīs dienas ilgas sēras, vēsta BBC.

Kā Rīgā ar amonija nitrāta uzkrāšanu?

Jānorāda, ka arī Latvijā ir uzbūvēts terminālis, kur uzņēmums Riga Fertilizer Terminal pārkrauj un uzglabā minerālmēslus ar amonija nitrātu to sastāvā. Pirms desmit gadiem, kad būvniecība vēl tika plānota, pret to bija lieli iebildumi, kurus pastiprināja Teksasā, ASV noticis sprādziens minerālmēslu rūpnīcā.

Lasiet arī: Biedrība Kundziņsala: Riga Fertilizer Terminal var kļūt par draudu visai Rīgai

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas