Lībijas miera sarunās Berlīnē cenšas panākt ārvalstu neiejaušanos karā

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs (Antonio Guterres) un Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel)

Berlīnē aizvadīta Lībijas miera konference ar mērķi panākt mieru un ārvalstu militārās iejaukšanās izbeigšanu, lai nepieļautu gadiem ilgā kara vēršanos plašumā.

Kā vēsta britu ziņu portāls The Guardian, svētdien, 19.janvārī, 11 valstis pieņēmušas deklarāciju par ieroču embargo un karojošo pušu neatbalstīšanu no ārienes ar ieročiem vai karaspēku.

Janvārī Krievija un Vācija ir uzņēmušās izrādīt iniciatīvu meklēt izlīgumu sarežģītā konfliktā, kas nerimst kopš 2011.gada, kad NATO atbalstītos nemieros tika gāzts Lībijas ilggadējais vadītājs Muamars Kadafi.

Konflikts turpinās starp Tripolē strādājošo Lībijas Nācijas izlīguma valdību un Tubrukā strādājošo Valsts Augsto padomi.

Pirmo atbalsta Turcija, savukārt otro – Lībijas Nacionālā Armija ar komandieri Halifu Haftaru priekšgalā, kā arī Jordānija, Ēģipte, Saūda Arābija, Apvienotie Arābu Emirāti un Krievija.

«Mums ir jāpanāk, lai Lībija nekļūst par otru Sīriju,» tā situācijas nopietnību raksturojis Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss (Heiko Maas).

Konferencē parakstīta deklarācija, kur paredzēts, ka Lībijā tiek ieviests ieroču embargo, par kura pārkāpšanu jebkurai valstij draud sankcijas. Deklarācijā arī aicināts ieviest ilgstošu pamieru, demobilizēt un atbruņot kaujinieku grupējums, vienlīdzīgi pārvaldīt naftas resursus un uzsākt sarunas par vienotas valdības izveidi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas