bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 21.07.2018 | Vārda dienas: Meldra, Meldris, Melisa
LatviaLatvija

LIDA: Darba laika kārtība nedrīkst negatīvi ietekmēt darbinieku darba samaksu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aizvadītās nedēļas sēdē tika skatīts jautājums par izmaiņām Valsts policijas darba laika organizēšanas kārtībā, proti, par pāreju no līdzšinējā 24 stundu darba režīma uz 12 stundu darba režīmu. Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) norāda, ka iestādes darba laika organizēšanas kārtības maiņa nekādā gadījumā nedrīkst negatīvi ietekmēt nodarbināto veselību un darba samaksu.

Jau vēstīts,ka ar šā gada 1.septembri darba laika organizācija mainīsies divās Valsts policijas struktūrvienībās – Galvenās Kārtības policijas pārvaldes (GKPP) Speciālo objektu apsardzes pārvaldē un GKPP Operatīvās vadības birojā un nodaļās (dežūrdaļās), kur amatpersonas no līdzšinējā 24 stundu darba režīma pāries uz 12 stundu darba režīmu.

LIDA priekšsēdētājs Augustāns uzsver: «Mērķis, kas jāsasniedz darba organizācijas jomā, ir līdzsvars starp veselību, nodarbinātā attīstības iespējām profesionālajā un personiskajā jomā, atalgojumu un Valsts policijas efektivitāti. »

Turpinot, viņš saka: «Arodbiedrībai nav tiesību tiešā veidā iejaukties iestāžu, tostarp Valsts policijas, darba organizācijā, taču ir tiesības vērst darba devēja uzmanību uz aspektiem, kas jāņem vērā, lai ievērotu darba ņēmēja intereses – tiesības uz darbu, taisnīgiem, drošiem un veselībai nekaitīgiem darba apstākļiem, kā arī uz taisnīgu darba samaksu. Respektīvi – nav runa par darbinieku darba laika organizāciju, bet darba apstākļiem un atbilstošu samaksu par padarīto darbu.»

Arodbiedrība uzskata, ka Valsts policijas pienākums ir veicināt stabilitāti un organizēt darbu tā, lai amatpersonas, kuras nodarbinātas struktūrvienībās, kas nodrošina nepārtrauktu darbu, būtu vienlīdzīgā un tiesiski pamatotā stāvoklī. Nevienlīdzīga attieksme rada nelabvēlīgu iekšējo mikroklimatu, veicina nodarbināto «ceļošanu» no viena dienesta uz citu, meklējot sev izdevīgākus darba nosacījumus.

Tāpat Valsts policijas pienākums ir nodrošināt tādu darba organizāciju un darba apstākļus, lai darbinieks varētu izpildīt viņam noteikto darbu. Nenodrošinot atbilstošus darba apstākļus, darbinieks no Valsts policijas puses tiek pakļauts pārgurumam, stresam, psiholoģiskai spriedzei, kā rezultātā pasliktinās veselības stāvoklis, tiek pieļauti disciplīnas pārkāpumi. Rezultātā darbinieki tiek saukti pie disciplinārās, administratīvās, kriminālās vai civiltiesiskās atbildības, kas rada negatīvas sekas gan darbiniekam, gan iestādei.

Vienlaikus Augustāns pauž: «Nav pieļaujama situācija, ka darbinieki nepamatoti tiek pakļauti apstākļiem, kā dēļ var tikt disciplināri sodīti un atvaļināti no dienesta, pazemināti amatā vai piemēroti citi disciplinārsodi, kas nākotnē viennozīmīgi ietekmē darbinieku materiālo un psiholoģisko stāvokli. Iestādei ir jādara viss, lai šādas situācijas nepieļautu.»

Jau izskanējis, ka lielākās nodarbināto bažas par pāreju no 24 stundu darba režīma uz 12 stundu darba režīmu ir saistītas ar iespējamām izmaiņām ienākumu apjomā, kas var sarukt, piemēram, pieaugot transporta izdevumiem, kas nepieciešami, lai nokļūtu darba vietā.

Taču šajā sēdē Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis apliecināja, ka darīs visu iespējamo, lai darbinieki šo pārmaiņu rezultātā neciestu, proti – darbiniekiem, kuru darba vieta ir tālu no mājām, meklēs iespēju piedāvāt darbu tuvāk dzīves vietai un plānos dienestu tā, lai ievērotu darbinieku intereses.

«Tas ir pozitīvi, ka Valsts policija ir gatava risināt šos jautājumus. Tāpat ceram, ka iepriekš arodbiedrības sniegtie priekšlikumi tiks ņemti vērā un iespēju robežās ieviesti,» saka Augustāns.

LIDA iepriekš pauda savu viedokli par darba organizācijas maiņu atsevišķās policijas struktūrvienībās, kā arī izteica vairākus priekšlikumus, tā piemēram, meklēt iespējas gūt papildus finansējumu atalgojuma palielināšanai, uzlabot sociālās garantijas, rast iespējas nogādāt darbiniekus līdz amata pienākumu izpildes vietai, mainīt darba kārtību kādā notiek maiņu pieņemšana un nodošana, nodrošināt līdzdalību, lai darbinieks varētu ietekmēt veicamo darbu organizāciju, un komunikāciju, kas nepieciešama darba veikšanai, kopā ar citiem meklējot radušos problēmu risinājumus.

Valsts policija sēdē informēja, ka joprojām būs struktūrvienības, kurās tiks turpināts 24 stundu darba režīms. Pamatojums šādam lēmumam ir dienesta pienākumu izpildes specifika Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs.

24 stundu darba režīms joprojām tiks īstenots Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljona un specvienības OMEGA amatpersonām. Šo struktūrvienību darbība būtiski atšķiras no citām struktūrvienībām, kurās tiek nodrošināta nepārtraukta darbība, proti, amatpersonas laikā, kad nedodas uz izsaukumiem, strādā pēc noteikta nodarbību plāna.

Ref: 225.000.103.1761


Pievienot komentāru

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Jaunākie komentāri