Lidmašīnu ražotājam Boeing 2,5 miljardu dolāru naudassods par krāpniecību

Amerikāņu aviobūves milzim Boeing saistībā ar divām traģiskām tā 737 Max modeļa pasažieru lidmašīnu avārijām ir piespriests naudassods 2,5 miljardu ASV dolāru (2,4 miljardu eiro) apmērā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Naudassodu vienam no pasaulē lielākajiem aviobūves uzņēmumiem piespriedis ASV federālais Tieslietu departaments, uzskatot, ka Boeing vainojams krāpšanā un lidmašīnu drošības informācijas slēpšanā.

2019.gada martā virkne civilās aviācijas regulatoru pasaulē apturēja uzņēmuma ražoto 737 Max modeļa lidmašīnu izmantošanu pasažieru pārvadājumos pēc tam, kad šo lidaparātu avārijās Indonēzijā un Etiopijā gāja bojā 346 cilvēki.

Lasiet arī: Etiopijas aviokatastrofā vaino lidmašīnas kontrolierīču kļūmes

2020.gada martā ASV Kongresa izmeklēšanā tika secināts, ka Boeing uzņēmumā tikusi veicināta informācijas slēpšanas kultūra un uzņēmums strādājis rupji neefektīvi attiecībā uz Max lidmašīnas modeļa izstrādes uzraudzību.

Uzņēmuma vadība ir atzinusi, ka divi tā tehniskie piloti ir maldinājuši civilās aviācijas regulatorus par Max lidmašīnas modeļa MCAS dzinēja darbības programmatūras drošību. Šīs programmatūras kļūme ir vainota abu aviokatastrofu izraisīšanā, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas