Lidosta Rīga aprīlī sasniedz vēsturiski lielāko apkalpoto pasažieru skaitu

Šā gada aprīlī starptautiskajā lidostā Rīga apkalpoti gandrīz 490 tūkstoši pasažieru, kas ir lielākais aprīļa mēnesī apkalpoto pasažieru skaits lidostas vēsturē, ziņo lidostas pārstāvis.

Apkalpoto pasažieru skaits lidostā Rīga pieaudzis par 16,1%, salīdzinot ar pērnā gada aprīli, bet kopumā 2017.gada pirmajos četros mēnešos lidostā apkalpoti jau 1,6 miljoni pasažieru – par 6,3% vairāk nekā 2016.gadā.

Pirmajos četros mēnešos transfēra un tranzīta pasažieru skaits lidostā Rīga sasniedza 451 835 jeb par 17,3% vairāk nekā gadu iepriekš. Transfēra un tranzīta pasažieru īpatsvars pirmajos četros mēnešos veidoja 27,8% no kopējā pasažieru skaita, par apkopotajiem datiem ziņo lidostas pārstāvis.

Gandrīz 54% no lidostas Rīga pasažieriem gada pirmajos četros mēnešos pārvadāja nacionālā aviokompānija airBaltic, un tās pasažieru skaits ir pieaudzis par 23,3%, salīdzinot ar pērno gadu. 16,1% pasažieru lidostā Rīga pārvadāja Īrijas zemo cenu aviokompānija Ryanair, bet 8,2% – Ungārijas zemo cenu aviokompānija Wizz Air.

Gada pirmajos četros mēnešos lidostā Rīga apkalpots 21 301 gaisa kuģis – par gandrīz 3% vairāk nekā gadu iepriekš.

«Lidostas darbības rādītāji aprīlī apliecina, ka uzņēmuma izvēlētā attīstības stratēģija, veidojot plašu galamērķu tīklu un ērtus savienojumus, lai piesaistītu vairāk tranzīta un transfēra pasažieru, ir pareiza. Iepriecina nacionālās aviokompānijas airBaltic sniegums, kas uzrāda gan transfēra, gan tiešo pasažieru skaita pieaugumu. Dati arī liecina, ka veiksmīgs ir bijis SAS lēmums uzsākt lidojumus uz Kopenhāgenu – šī gaisa pārvadātāja pasažieru skaits gada pirmajos četros mēnešis audzis par vairāk nekā 100%,» norāda starptautiskās lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja Ilona Līce.

Lidosta Rīga atgādina, ka vasaras tūrisma sezonā rītos un vakaros lidostā Rīga sagaidāms liels vienlaicīgi ielidojošo un izlidojošo reisu skaits, tāpēc lidosta aicina arī tos pasažierus, kas ir reģistrējušies internetā un ceļo ar rokas bagāžu, ierasties lidostā savlaicīgi – vismaz divas ar pusi stundas iepriekš.

Tāpat lidosta vērš uzmanību, ka pēc jaunās Eiropas Savienības regulas par pasažieru datu pārbaudi stāšanās spēkā pasažieriem, kas izlido uz ārpus Šengenas zonas valstīm, robežkontrole var prasīt ilgāku laiku nekā līdz šim, tāpēc aicina pasažierus savlaicīgi doties uz savu izlidošanas sektoru.

Jau ziņots, ka šā gada vasaras lidojumu sezonā no starptautiskās lidostas Rīga būs iespējams doties uz 89 galamērķiem visā pasaulē, ar atzinību pauž lidostas pārstāvis.

Ref: 225.000.103.843

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas