Lidostā Rīga būs jauns gaisa satiksmes vadības tornis

VAS Latvijas gaisa satiksme sola, ka jau 2023.gadā lidostā Rīga būs jauns, moderns gaisa satiksmes vadības tornis.

Torņa projekta īstenošanu ir uzsākusi VAS Latvijas gaisa satiksme (LGS). Paredzēts, ka jaunā torņa būvniecība tiks uzsākta 2018.gadā, bet pilnvērtīgu darbību pēc aprīkošanas ar vismodernākajām tehnoloģijām tas sāks 2023.gadā, vēsta LGS.

«LGS ir būtiska Latvijas aviācijas sastāvdaļa, kas nodrošina kvalitatīvu un drošu lidojumu vadību. Ir svarīgi, lai arī gaisa vadības infrastruktūra savlaicīgi attīstītos kopsolī ar visas Latvijas aviācijas nozares attīstību,» uzsver satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Savukārt LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš atzīmē, ka lidosta Rīga gandrīz piecdesmit savas darbības gados ir attīstījusies un paplašinājusies, kā arī ir uzceltas jaunas būves un būtiski palielinājies lidojumu skaits. «Plāni paredz, ka attīstība turpināsies, tāpēc ir nepieciešams jauns, augstāks tornis,» norāda Tauriņš.

LGS ziņo, ka tikko ir noslēgušies pieredzējušā Vācijas aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēja DFS (Deutsche Flugsicherung) veiktie izpētes darbi, un secināts, ka, lai nodrošinātu nepieciešamo vizuālo kontroli pār lidlauku, jaunā torņa vēlamais augstums ir 50-60 metri pašreizējo 27 metru vietā.

Tāpat secināts, ka vecā torņa telpas nav iespējams paplašināt, lai tajās izvietotu, piemēram, tehnoloģijas tālvadības aeronavigācijas pakalpojuma (Remote Tower Control) ieviešanai Latvijā, kas nākotnē būtiski palētinātu gaisa satiksmes vadības pakalpojumu sniegšanu reģionālajām lidostām (piemēram, Liepājā).

«Jaunā torņa celtniecībai nebūs nepieciešams valsts budžeta finansējums. Pašlaik tiek lēsts, ka projekta kopējās izmaksas varētu sasniegt 18 miljonus eiro. Tos esam gatavi segt no pašu līdzekļiem, kā arī izmantot banku aizdevumu. Tāpat aktīvi vērtējam iespējas projektam piesaistīt ES līdzfinansējumu,» projekta finansiālo pusi skaidro Tauriņš.

Paredzams, ka esošais gaisa kontroles vadības tornis lidostas Rīga teritorijā tiks saglabāts kā rezerves tornis.

Ref: 225.000.224.681

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas