Lidosta Rīga šogad apkalpojusi gandrīz trīs miljonus pasažieru

Lidosta Rīga šī gada pirmajos septiņos mēnešos ir apkalpojusi 2,8 miljonus pasažieru, kas ir par 302% vairāk kā pirms gada šajā periodā, informē lidosta.

Šī gada jūlijā apkalpoti tika vairāk kā 600 tūkstoši pasažieru. Salīdzinot ar pērnā gada septīto mēnesi, pasažieru skaits ir dubultojies. Lidosta Rīga ir sasniegusi 72% no pirmskrīzes pasažieru skaita, bet gada griezumā – 64% no 2019.gada rādītājiem.

Pakāpenisku, taču lēnu pieaugumu lidostā Rīga uzrāda arī tranzīta pasažieru plūsma, kas būtiski samazinājās pēc Krievijas uzsāktā kara Ukrainā.

Aviokompānijām veidojot jaunus tranzīta maršrutu piedāvājumus, jūlijā jau vairāk nekā piektā daļa ceļotāju izmantoja Rīgu kā pārsēšanās punktu uz tālākiem galamērķiem.

Vairāk nekā pusi (54%) jeb 331,6 tūkstošus pasažieru jūlijā pārvadāja nacionālā aviokompānija airBaltic, izpildot arī vislielāko lidojumu skaitu – 2880 lidojumus (56%).

Savukārt gandrīz 28% jeb 168,4 tūkstoši pasažieru izmantoja Īrijas zemo cenu aviokompāniju Ryanair, kas veica 974 lidojumus jeb ap 19 % no visiem apkalpotajiem lidojumiem.

Kopumā jūlijā lidostā Rīga apkalpoti vairāk kā pieci tūkstoši lidojumu, bet šogad pirmajos septiņos mēnešos – 30,6 tūkstoši lidojumu.

Kā informē lidosta, Krievijas izraisītais karš Ukrainā un starptautiskie lidojumu aizliegumi joprojām ietekmē aviācijas kravu pārvadājumus, kā rezultātā jūlijā lidostā Rīga apkalpots pusotrs tūkstotis tonnu kravu.

Šogad kopumā lidostā apkalpoti 12,5 tūkstoši tonnu kravu, kas ir par 19% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā un par 12% mazāk nekā tādā pašā laika posmā pērn.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas