Lidosta Rīga šogad varētu apkalpot 2,5–3 miljonus pasažieru

Starptautiskā lidosta Rīga šogad varētu apkalpot kopumā 2,5–3 miljonus pasažieru, otrdien, 28.jūlijā, intervijā Latvijas Radio sacījusi lidostas Rīga Aviācijas pakalpojumu un biznesa attīstības departamenta direktore Liene Freivalde.

«Šobrīd esam atjaunojuši apmēram 20% pasažieru pārvadājumu salīdzinājumā ar pagājuši gadu un ar katru nedēļu šis skaits pieaug,» teica Freivalde, piebilstot, ka no lidostas Rīga šobrīd ir iespējams aizlidot uz 46 galamērķiem, kamēr pērn šajā laikā bija vairāk nekā 100 galamērķu.

Tāpat viņa norādīja, ja apkalpoto pasažieru skaits turpinās augt līdzīgā tempā kā līdz šim, 2020.gadā lidosta varētu apkalpot kopumā 2,5-3 miljonus pasažieru, kas būs par 60–70% mazāk nekā pagājušajā gadā.

Lasiet arī: Jūnijā pasažieru apgrozījums lidostā Rīga pieaudzis pieckārtīgi, salīdzinot ar maiju

Lidostas pārstāve arī minēja, ka, ņemot vērā esošo situāciju, no jūnija lidosta bija spiesta atbrīvot daļu darbinieku. 

Lidostas Rīga pārstāve Laura Kulakova paskaidroja, ka runa ir par tiem pašiem darbiniekiem, kurus tika plānots atlaist jau iepriekš. Jūnijā tika pārtrauktas darba attiecības ar vairāk nekā 300 darbiniekiem, un papildu atlaišanas nav notikušas. 

Savukārt no augusta lidosta atsāks pieņemt atpakaļ darbiniekus, galvenokārt drošības dienestā.

Pašreiz konkrētu skaitu viņa nevarēja nosaukt. 

Tāpat Freivalde uzsvēra, ka lidojumu situācija mainās katru nedēļu atkarībā no tā, kādi ir COVID-19 saslimšanas rādītāji attiecīgajā valstī. Tāpēc pasažieriem ir jābūt ļoti uzmanīgiem un pirms lidojuma ir jānoskaidro ne tikai par ieviestajām prasībām Rīgā un plānotajā galamērķī, bet arī vai lidojums vispār notiks.

Jau ziņots, ka aprīlī lidostas Rīga vadība prognozēja, ka šogad lidostā varētu apkalpot kopumā 1,6 miljonus pasažieru, bet nākamgad – 4,6 miljonus pasažieru.

Pērn lidosta Rīga apkalpoja 7,798 miljonus pasažieru, kas ir par 10,5% vairāk nekā 2018.gadā, savukārt šogad pirmajā pusgadā – 1,32 miljonus pasažieru, kas ir par 62,9% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā.

Starptautiskā lidosta Rīga ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas