Lidostā Rīga varēs veikt brīvprātīgus, valsts apmaksātus kovida testus

Ņemot vērā, ka pēdējo dienu laikā pasaulē un arī Eiropas valstīs pakāpeniski izplatās jaunais SARS-CoV-2 omikrona vīrusa paveids, lai iespēju robežās mazinātu šī vīrusa ievešanu Latvijas teritorijā, tiek paredzēts, ka lidostā Rīga būs iespēja brīvprātīgi veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu. informē Veselības ministrija.

Lidostā vēsta, ka, sadarbojoties ar E. Gulbja laboratoriju, Satiksmes un Veselības ministriju, lidosta Rīga ir nodrošinājusi iespēju no šodienas, 2.decembra, visiem pasažieriem, ielidojot Latvijā, brīvprātīgi veikt valsts apmaksātu Covid-19 RNS testu, kā to paredz šonedēļ pieņemtais Ministru kabineta lēmums.

Testēšanu lidostā veiks E. Gulbja laboratorija, un tā būs pieejama visiem ielidojošiem pasažieriem. Jāatgādina, ka saskaņā ar valdības lēmumu brīvprātīgais bezmaksas tests ir pieejams visiem ceļotājiem, arī tiem, kuriem ir sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Testēšanas punkti ielidojošiem pasažieriem atrodas:

– no Šengenas zonas ieceļojošiem pasažieriem – sagaidīšanas zālē E, pie izejas no termināļa;

– no ārpus Šengenas zonas ieceļojošiem pasažieriem – atlidošanas zonā C pirms robežkontroles.

Lasiet arī: Latvijā Imunizācijas padome atbalsta 5–11 gadus vecu bērnu vakcināciju pret Covid-19

Šie punkti darbosies lielāko dienas daļu, savukārt laikā, kad šie testēšanas punkti nestrādās, testu varēs nodot E. Gulbja laboratorijas filiālē lidostas reģistrācijas zālē 2. stāvā.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 720 pasažieriem pēc testa nodošanas nekavējoties jādodas uz savu dzīvesvietu, uzturēšanās vietu vai tūristu mītni, lai sagaidītu testēšanas rezultātu. Pozitīva testa gadījumā nekavējoties jāsazinās ar savu ģimenes ārstu un jāievēro stingra pašizolācija.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas