Lidostā sliktās redzamības dēļ no ceļa noskrējusi lidmašīna

Aviokompānijas airBaltic lidmašīna, kas atgriezās Rīgā no Stokholmas, sliktas redzamības un snigšanas dēļ starptautiskajā lidostā Rīga noslīdējusi no manevrēšanas ceļa, un līdz plkst. 15.00 lidosta ir slēgta.

Lidostas pārstāve Ilze Salna pastāstīja, ka aviācijas negadījuma dēļ lidostas skrejceļš pašlaik ir slēgts. Lidostas atbildīgie dienesti un aviokompānijas pārstāvji strādā notikuma vietā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā informēja, ka aviācijas negadījums noticis īsi pirms plkst. 12.00. Lidmašīnas pasažieri un apkalpe evakuēti, neviens cilvēks nav cietis.

Aviokompānijas airBaltic lidmašīnā, kas piektdien sliktas redzamības dēļ lidostā Rīga noslīdēja no manevrēšanas ceļa, bijis arī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Sociālajā tīklā Facebook ministrs dalījies iespaidos par notikušo, rakstot, ka šī viņam bijusi neaizmirstama nedēļa – «atgriežoties Rīgā, Stokholmas lidmašīna noslīdēja no skrejceļa».

Ministrs pateicas airBaltic apkalpei, lidostas darbiniekiem, ugunsdzēsējiem un neatliekamās palīdzības mediķiem par ātru rīcību, mieru un profesionalitāti. «Cik saprotu, tad nekas nopietns nevienam nav atgadījies,» norāda Rinkēvičs.

Civilās aviācijas aģentūras (CAA) pārstāvis Aivis Vincevs pastāstīja, ka CAA seko līdzi situācijai saistībā ar aviācijas negadījumu lidostā.

airBaltic pārstāve Alise Bethere pavēstīja, ka aviokompānijas reisa BT102 no Stokholmas lidmašīna Airbus A220-300 piektdien, 3.decembrī, spēcīgas snigšanas dēļ no skrejceļa noslīdēja nosēšanās laikā.

Pēc Betheres sniegtās informācijas, visi 44 pasažieri tika droši nogādāti lidostas terminālī, savukārt lidmašīna tiks nogādāta angārā tālākas inspekcijas veikšanai.

airBaltic strādā ciešā sadarbībā ar iestādēm un vēlāk sola sniegt papildu informāciju. airBaltic arī atvainojas pasažieriem par sagādātajām neērtībām.

Šobrīd skrejceļa izmantošana kā izlidojošajiem, tā ielidojošajiem reisiem ir slēgta līdz plkst. 15.00. Ielidojošie reisi tiek novirzīti uz citu valstu lidostām, savukārt izlidojošo reisu izlidošana kavēsies.

Vincevs pastāstīja, ka šobrīd ir informācija, ka kavējas deviņi izlidojošie un trīs ielidojošie reisi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas