Lidostas Rīga pasažieru skaits sasniedzis divas trešdaļas no pirmspandēmijas apjoma

Lidosta Rīga šā gada maijā apkalpojusi 474 tūkstošus pasažieru jeb 66% no pirmspandēmijas laika apjoma, liecina operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem. Kopš gada sākuma lidosta apkalpojusi 1,67 miljonus pasažieru.

Tiešo pasažieru īpatsvars maijā veidojis 84%, savukārt kā tranzīta punktu lidostu maijā izmantojuši 16% apkalpoto pasažieru. Līdzīga tiešo un tranzīta pasažieru attiecība vērojama arī gada pirmo piecu mēnešu griezumā, informē lidosta.

Pieprasītākie lidojumu galamērķi no Rīgas maijā ir bijuši Londona, Antālija, Helsinki, Oslo un Tallina.

Gandrīz pusi – 48% no maijā apkalpotajiem pasažieriem jeb 228 tūkstošus ir pārvadājusi nacionālā aviokompānija airBaltic, tai seko aviokompānija Ryanair ar nepilniem 33% jeb 155 tūkstošiem pārvadāto pasažieru.

Salīdzinot ar 2021.gada maiju, lidostas apkalpoto pasažieru skaits palielinājies gandrīz 5,6 reizes, – pirms gada, kad spēkā vēl bija ceļošanas ierobežojumi, lidosta apkalpoja vien nedaudz vairāk par 85 tūkstošiem pasažieru.

Aviācijas kravu apgrozījumu turpina ietekmēt karš Ukrainā un globālās sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju. Maijā  apstrādātas 1 533 tonnas gaisa kravu, kas ir par trešdaļu mazāk nekā 2019.gada maijā (2129 t).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas