Lidot no Kabulas Lidostas vairs nav droši, brīdina Dānija

Afganistānā turpinoties drudžainai rietumnieku un afgāņu evakuācijai, ceturtdien, 26.augustā, Dānijas aizsardzības ministre Trīne Bramsena (Trine Bramsen) paziņojusi, ka lidot uz Kabulas lidostu, caur kuru notiek evakuācija, vai lidot no tās vairs nav droši, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Vairāku Eiropas valstu amatpersonas ceturtdien paudušas brīdinājumu, ka ir saņemta informācija, ka kāds no musulmaņu ekstrēmistu grupējumiem varētu sarīkot teroraktu ASV karaspēka kontrolētās Kabulas Lidostas tuvumā.

Lasiet arī: ASV nepiekāpjas sabiedroto lūgumiem palikt Afganistānā pēc Taliban gala termiņa

Tā Dānijas aizsardzības ministre Trīne Bramsena intervijā dāņu telekanālam TV2 sacījusi, ka aviācijas drošība Afganistānas galvaspilsētā vairs nav pārliecinoša. Dānija ir beigusi rīkot evakuācijas reisus no Afganistānas. Līdzīgi ir rīkojusies arī Nīderlande, bet Polija ir paziņojusi par evakuāciju apturēšanu, vēsta The Guardian.

Evakuāciju apjoms kopš 15.augusta, kad tās tika pastiprinātas saistībā ar grupējuma Taliban straujo nākšanu pie varas Afganistānā, ir bijis ļoti liels. Šonedēļ ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden) skaidrojis, ka no Kabulas lidostas, kas ir pēdējā ASV karaspēka kontrolētā teritorija Dienvidāzijas valstī, kopš 14.augusta ir evakuēti 70 700 cilvēki.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas