Līdz 1.februārim komersantiem jādeklarē iedzīvotāju veiktie kredīta maksājumi

Līdz šā gada 1.februārim tiem nodokļu maksātājiem, kuri sniedz līzinga un kreditēšanas pakalpojumus (izņemot kredītiestādes), ir jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā (VID) informatīvā deklarācija par fiziskās personas – Latvijas rezidenta – veiktajiem līzinga un/vai kredīta un ar to saistīto procentu maksājumiem, informē VID.

Informatīvā deklarācija VID jāiesniedz arī kapitālsabiedrībām, ražotājiem, pārdevējiem, pakalpojuma sniedzējiem un komersantiem, kas sniedz līzinga un kreditēšanas pakalpojumus.

Informatīvā deklarācija jāiesniedz elektroniski, izmantojot VID elektroniskās deklarēšanas sistēmu jeb EDS, aizpildot un iesniedzot dokumentu Informatīvā deklarācija par fiziskās personas, Latvijas rezidenta, veiktajiem līzinga un kredīta vai tikai līzinga vai tikai kredīta un ar to saistīto procentu maksājumiem, kuru summa mēnesī pārsniedz 360 eiro vai šādu iemaksu kopsumma kalendāra gada laikā pārsniedz 4 320 eiro.

Informatīvajā deklarācijā, kas iesniedzama līdz 2019.gada 1.februārim, jānorāda fiziskās personas līzinga/kredīta un ar to saistīto procentu un soda naudu maksājumi, kas veikti 2018.gadā, ja to summa mēnesī pārsniedz 360 eiro vai šādu iemaksu kopsumma gada laikā pārsniedz 4 320 eiro.

Papildu informācija par informatīvās deklarācijas iesniegšanu pieejama VID mājaslapas sadaļā Nodokļi/Paziņošanas un deklarēšanas pienākumi/Informatīvie un metodiskie materiāli, proti, informatīvais materiāls Noteikumi par līzinga, kredīta un ar to saistīto procentu maksājumu deklarāciju” un plašs metodiskais materiāls ar dažādiem deklarācijas aizpildīšanas piemēriem – Informatīvā deklarācija par fizisko personu veiktajiem līzinga un kredīta maksājumiem.

Atbildība par informatīvās deklarācijas neiesniegšanu noteiktajā termiņā paredzēta Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Savukārt par nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā ienākumu, īpašuma, darījumu vai cita mantiska rakstura deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā, ir paredzēta kriminālatbildība, atzīmē VID.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas