Līdz jūnijam jāinformē VID par aizdevumiem, kuri pārsniedz 15’000 euro

Nodokļu maksātājiem līdz 2017.gada 1.jūnijam jāsniedz informācija Valsts ieņēmumu dienestā (VID) par 2016.gadā izsniegtajiem vai saņemtajiem aizdevumiem, kuru apmērs pārsniedz 15 000 eiro, ja tos izsniedzis viens aizdevējs, atgādina VID.

VID, atbildot uz jautājumu, kam jādeklarē uzņēmumi, atbild: «Aizdevuma ņēmējam ir pienākums sniegt informāciju par saņemto aizdevumu, ja aizdevējs ir nerezidents vai arī fiziskā persona – rezidents -, kas aizdevumu nesniedz savas saimnieciskās darbības ietvaros. Pārējos gadījumos informāciju par izsniegto aizdevumu iesniedz aizdevējs, Latvijā reģistrēta juridiska persona.»

Turklāt VID vēsta, kādos gadījumos jādeklarē aizņēmumi, uzskaitot vairākus punktus:

Ja aizdevumi ir izsniegti/saņemti 2016.gadā un to apmērs no viena aizdevēja pārsniedz 15 000 eiro;

Ja aizdevumi no viena aizdevēja, kuru apmērs (to kopsumma) pirmstaksācijas gadā (2015.gadā) nepārsniedza 15 000 eiro, bet kopā ar taksācijas gadā (2016.gadā) izsniegto aizdevumu pārsniedz 15 000 eiro;

Ja aizdevumi no viena aizdevēja, kas izsniegti/saņemti 2016.gadā papildus aizdevumam (to kopsummai), par kuru VID jau ir sniegta informācija un iepriekš sniegtā aizdevuma neatmaksātā daļa aizdevuma izsniegšanas dienā pārsniedz 15 000 eiro.

VID atgādina, ka fiziskas personas ienākumam pielīdzina aizdevumu (tā daļu), kuru tā neņem saimnieciskās darbības ietvaros un kas nav atmaksāts sešu mēnešu laikā pēc aizdevuma līgumā noteiktā aizdevuma atmaksas termiņa, bet ne ilgāk kā 66 mēnešu laikā no aizdevuma izsniegšanas dienas.

Par to, kā iesniegt informāciju par aizdevumiem, VID norāda, ka to iespējams iesniegts vairākos veidos: elektroniski VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā nestrukturēta dokumenta veidā, personīgi jebkurā VID klientu apkalpošanas centrā, nosūtot VID pa pastu, sūtot uz e-pasta adresi NP.liet[email protected] ar drošu elektronisko parakstu.

 

Savukārt to, kam un kādos gadījumos jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis, VID norāda, ka atbildīgā persona par iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksu tiek noteikta, ņemot vērā, vai aizdevuma līgums atbilst likumā Par iedzīvotāju ienākuma nodokli noteiktajiem kritērijiem.

Ja aizdevuma līgums atbilst noteiktajiem kritērijiem, tomēr aizdevums netiek atmaksāts, par iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksu ir atbildīgs aizdevuma ņēmējs – fiziskā persona. Aizdevuma ņēmējs maksā iedzīvotāju ienākuma nodokli, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju taksācijas gadam sekojošā gadā no 1.marta līdz 1.jūnijam.

Savukārt, ja aizdevuma līgums neatbilst noteiktajiem kritērijiem, par iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksu ir atbildīgs aizdevējs. Aizdevējs iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķinā aizdevuma neatmaksāto daļu pielīdzina ienākumam pēc nodokļa nomaksas un aprēķināto nodokli iemaksā budžetā līdz ienākuma gūšanas (izmaksas) mēnesim sekojošā mēneša 5.datumam, skaidro  VID.

VID aicina jautājumu un neskaidrību gadījumā iedzīvotāji zvanīt uz VID informatīvo tālruni 67120000 vai vērsties ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā, vai arī uzdot jautājumus rakstiski VID mājaslapā sadaļā Kontakti.

Ref: 225.000.103.541

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Tirgotāja naudas avanss
    Uzņēmumi, kas pieņem maksājumus ar kredītkarti un / vai debetkarti, var saņemt tūlītējus līdzekļus, pamatojoties uz viņu kredītkartes vai debetkaršu debitoru parādiem. Nākotnes kredītkartes vai debetkartes kvītis var iegādāties ar priekšapmaksu skaidrā naudā, iesakot likviditāti biznesā.
    Kā pieteikties?
    Plašāka informācija pls kontakts: [email protected]

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas