Līdz 2030. gadam prognozē pārtikas cenu dubultošanos

Pārtikas pamatproduktu cenas līdz 2030. gadam var pieaugt par vairāk nekā divām reizēm, brīdina starptautiskā labdarības organizācija Oxfam.

Gadījumā, ja valstu un valdību vadītāji nesāks rīkoties, pieņemot atbilstošus pasākumus, graudaugu cena tuvāko 20 gadu laikā sadārdzināsies par 120 – 180%, vēsta BBC.

Savā paziņojumā Oxfam norāda, ka viens no iemesliem tik straujam cenu kāpumam ir globālas klimata izmaiņas. Organizācija valstu līderus aicina uzlabot pārtikas tirgu regulējumu, kā arī izveidot pasaules fondu cīņai ar klimata izmaiņām.

Jāpārskata pārtikas sadales sistēma, ja mēs vēlamies tikt galā ar pieaugošajām problēmām, kas rodas klimata izmaiņu un augsto pārtikas produktu cenu, kā arī zemes, enerģijas un ūdens trūkuma rezultātā, norādījusi organizācijas vadītāja Barbara Stokinga.

Savā ziņojumā organizācija izdalījusi četrus karstos punktus, kuru iedzīvotāji izjūt īpaši lielas grūtības pārtikas produktu ieguvē – Gvatemala, Indija, Azerbaidžāna un Austrumāfrikas valstis.

Katrs septītais planētas cilvēks ik dienu cieš badu, neskatoties uz to, ka pasaulē ir pietiekami daudz ēdiena, lai varētu pabarot visus, sacījusi Stokinga.

 

 

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas