Erasmus+: Jaunatne darbībā projektu īstenošanai šogad pieejami teju 2,8 miljoni

Programmās Erasmus+: Jaunatne darbībā un Eiropas Solidaritātes korpuss 30.aprīlis ir šogad jau otrais projektu konkursa noslēdzošais datums. Tādēļ jauniešu grupām, nevalstiskajām organizācijām, biedrībām, sociālajiem uzņēmumiem, valsts un pašvaldību institūcijām ir pēdējais brīdis sākt darbu pie projektu pieteikumu rakstīšanas, uzsver Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA).

Abu programmu projekti ir gan starptautiski, gan nacionāli, ar mērķi uzlabot darba ar jaunatni kvalitāti, veicināt sabiedrībā solidaritāti, iedrošināt jauniešus pašus īstenot savus projektus, iesaistīties un kļūt sociāli aktīviem.

Latvijai programmas Erasmus+: Jaunatne darbībā projektu īstenošanai 2019.gadā pieejami teju 2,8 miljoni eiro (2 757 144 eiro). Otrajā projektu konkursā, kurš noslēgsies 30.aprīlī pieejami 1 080 092,24 eiro. Kopumā šogad projektus Erasmus+ jaunatnes jomā var iesniegt trīs reizes gadā – līdz 5.februārim (konkurss jau noslēdzies), līdz 30.aprīlim, kā arī līdz 1.oktobrim.

2019.gads ir jau sestais gads programmas Erasmus+ ciklā, kas kopumā ilgst no 2014. līdz 2020.gadam. Programmā Erasmus+: Jaunatne darbībā jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem, jaunatnes darbiniekiem un citām personām, kas iesaistītas darbā ar jaunatni, sadarbojoties ar ārvalstu partneriem, ir iespēja iegūt jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi, veidojot un īstenojot projektus.

Programmā Erasmus+: Jaunatne darbībā ir iespējams īstenot projektus trīs pamatdarbībās: pirmā – Personu mobilitāte mācību nolūkos (mobilitātes veids Jauniešu apmaiņas un Jaunatnes darbinieku mobilitāte); otrā – Stratēģiskās partnerības jaunatnes jomā; trešā – Jaunatnes dialoga projekti.

Savukārt programmas Eiropas Solidaritātes korpuss projektu īstenošanai 2019.gadā Latvijai ir pieejami vairāk nekā 1,4 miljoni eiro (1 420 657 eiro). Otrajā projektu konkursā, kas norisinās līdz 30.aprīlim pieejami 576 646,28 eiro. Kopumā šogad projektus Eiropas Solidaritātes korpusā var iesniegt trīs reizes gadā – līdz 7.februārim (konkurss jau noslēdzies), līdz 30.aprīlim un līdz 1.oktobrim.

JSPA informē, ka šis ir otrais gads programmas Eiropas Solidaritātes korpuss ciklā, kas kopumā ilgst no 2018. līdz 2020.gadam. Programmā Eiropas Solidaritātes korpuss jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem ir iespēja doties brīvprātīgajā darbā (gan starptautiskā, gan atsevišķos gadījumos – nacionālā), strādāt apmaksātu praksi vai darbu, kā arī īstenot pašiem savus Solidaritātes projektus, kuru mērķis ir risināt kādu sabiedrībā aktuālu izaicinājumu.

Projektu pieteikumi abās programmās iesniedzami tiešsaistē. Plašāka informācija www.jaunatne.gov.lv.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas Erasmus+ īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra nodrošina programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā Erasmus+. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem – www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

Latvijā Eiropas Solidaritātes korpusu administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. Eiropas Solidaritātes korpuss ir Eiropas Savienības programma, kuras mērķis ir veicināt solidaritāti, iesaistot organizācijas un jauniešus vecumā no 18 līdz 30 gadiem solidaritātes aktivitātēs, kas risina sabiedrībai aktuālus izaicinājumus, uzlabo jauniešu kompetences, sekmē sociālo iekļaušanu un Eiropas vērtību stiprināšanu.

JSPA darbojas kopš 1999.gada. JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: Erasmus+: Jaunatne darbībā; Eiropas Solidaritātes korpuss; Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem Eurodesk, eTwinning, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu PROTI un DARI!. Kopējā summa, kas pieejama JSPA administrēto programmu projektu īstenošanai 2019.gadā ir vairāk nekā 6 miljoni eiro.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas