Līdz nākamajai nedēļai atlikta Lemberga krimināllietas izskatīšana

Rīgas apgabaltiesa otrdien, 24.maijā, līdz 30.maija plkst.11 atlika tā dēvētās Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietas izskatīšanu, informē tiesas preses pārstāvis Raimonds Ločmelis.

Otrdien tiesa uzklausīja lietas dalībnieku viedokļus par pieteiktajiem lūgumiem, par kuriem izteicās prokurors, kā arī viens no advokātiem un Lembergs. Tiesa turpināja pārbaudīt lietas materiālus.

Iepriekš sēdē tika pieteikts lūgums mainīt Lemberga drošības līdzekli – aizliegumu ieņemt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amatu. Savukārt pats Lembergs lūdz lieciniekam precizēt tiesā iesniegto liecību par kompāniju akciju piederību un citiem jautājumiem, kā arī iesniegt dokumentus, kas to apstiprina.

Vēl divus lūgumus pieteica apsūdzētā Anša Sormuļa aizstāvis Jānis Rozenbergs – viņš atkārtoti lūdz aicināt divus aizstāvības lieciniekus, kā arī lietai pievienot divus Šveices tiesas spriedumus.

Paredzēts, ka pēdējie divi apsūdzības liecinieki tiks nopratināti jūnijā.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Līdzās Ventspils mēram uz apsūdzēto sola sēdies arī viņa dēls Anrijs un jau minētais Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, kurus prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Irīna Jansone un Ligita Kuzmane, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.

Ref: 102.000.102.12793

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas