Līdz šim Latvijā miruši deviņi COVID-19 pacienti, izveseļojušies – 133

Līdz šim Latvijā miruši deviņi COVID-19 pacienti, septiņiem no viņiem nāve iestājusies stacionāros, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) otrdien, 21.aprīlī, publiskotā informācija.

Saskaņā ar SPKC datiem, pēdējās nedēļas laikā miruši trīs COVID-19 pacienti – 21.aprīlī, 17.aprīlī un 15.aprīlī. Viens ar jauno koronavīrusu sasirgušais miris 12.aprīlī. Divi COVID-19 pacienti miruši 11.aprīlī, bet pa vienam – 7.aprīlī, 4.aprīlī un 3.aprīlī.

Līdz šim 133 iedzīvotājiem ir noteikti divi negatīvi kontroles testu rezultāti uz COVID-19, kas liecina, ka šie COVID-19 pacienti ne tikai izveseļojušies no COVID-19, bet arī atbrīvojušies no jaunā koronavīrusa klātbūtnes organismā, norāda SPKC, piebilstot, ka lēmumu par izolācijas pārtraukšanu COVID-19 pacientiem pieņem ģimenes ārsts.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) 21.aprīļa preses konferencē pēc Ministru kabineta sēdes informēja, ka COVID-19 kā primārais nāves cēlonis bijis septiņiem no mirušajiem pacientiem, bet par diviem pacientiem tika gaidīts pataloganatomu slēdziens. Konsultējoties ar Pasaules Veselības organizāciju, tika izlemts tomēr pieskaitīt šos divus mirušos pie COVID-19 nāves gadījumu statistikas, skaidroja politiķe.

Abos divos minētajos gadījumos pacientu primārais nāves iemesls ir bijušas smagas saslimšanas, ko veicinājis COVID-19. Viņķele apliecināja, ka turpmāk statistikas uzskaite notiks atbilstoši šādai kārtībai, proti, gadījumi, kur sekundārais nāves iemesls ir bijis COVID-19, tiks pieskaitīti pie statistikas datiem par COVID-19 upuru skaitu.

Kā norāda SPKC, pārsvarā mirušie COVID-19 pacienti bijuši gados veci cilvēki ar nopietnām hroniskām slimībām, kas veicināja smagu COVID-19 slimības gaitu un intensīvās terapijas nepieciešamību.

«Ne visiem pacientiem COVID-19 bija tiešais nāves cēlonis, dažos gadījumos saslimšana ar COVID-19 atzīta par nozīmīgu stāvokli, kas veicināja nāves iestāšanos, saasinot hronisko slimību norisi,» skaidrots SPKC paziņojumā.

Latvijā līdz šim kopumā veikti 37 972 COVID-19 izmeklējumi, infekcija apstiprināta 748 personām.

Lasiet arī: Koronavīrusa skaitļi par Baltiju. Latvijā – 748, Lietuvā – 1 348, Igaunijā – 1 552

Pēdējās diennakts laikā stacionēti divi COVID-19 pacienti, bet kopumā patlaban stacionārā ārstējas 43 ar jauno koronavīrusu sasirgušie, no viņiem 40 ir ar vidēji smagu un trīs ar smagu slimības gaitu.

Kopā no stacionāriem līdz šim izrakstīti 67 COVID-19 pacienti, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas