Līdz šim Latvijas vēsturē vērienīgāko narkotiku kravas krimināllietu sāks skatīt nākamā gada janvārī

Līdz šim Latvijas vēsturē vērienīgākās narkotiku kravas krimināllietu jeb tā dēvēto Kokneses kokaīna lietu, Ekonomisko lietu tiesa (ELT) sāks iztiesāt nākamā gada sākumā.

Tiesas sēde nozīmēta 2022.gada 14.janvārī plkst. 12.00.

Publiski pieejamā informācija tiesu sistēmā liecina, ka lietā apsūdzētie ir Agris Vaivods, Andris Elsts, Dainis Vaivods un Andrejs Davidko.

Iepriekš ELT sociālajā tīklā Twitter rakstīja, ka tiesa saņēmusi krimināllietu, kurā vairākas personas apsūdzētas par to, ka

organizētas grupas sastāvā pārvietoja pāri Latvijas valsts robežai kokaīnu 1 758 kilogramu apmērā, paslēpjot to banānu kravā.

Valsts policija šajā lietā izmeklēšanu pabeidza pagājušā gada jūlijā un lietu nodeva kriminālvajāšanas sākšanai prokuratūrā pret piecām personām.

2019.gada 8.janvārī Kokneses novadā kādā privātmājas teritorijā tika uzieta krava ar 42 kartona kastēm, kas tika sūtītas no Ekvadoras. Kastēs atradās 2 195 briketes ar dažādiem logo – TNT, Badboys, Gold un ar delfīna attēlu.

Konfiscētā narkotiskā viela tika nodota ekspertīzes veikšanai, kuras laikā tika apstiprināts, ka esošajā maisījumā kokaīna īpatsvars ir aptuveni 80%, kas nozīmē, ka tam ir ļoti augsta kvalitāte.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka izņemtā kokaīna krava nav bijusi paredzēta Latvijas tirgum, bet gan Latvija izmantota kā tranzītvalsts, lai nogādātu kravu uz citām valstīm.

Ekvadoras policijas mājaslapā izplatītajā paziņojumā teikts, ka Kokneses saimniecībā uzietās divas tonnas kokaīna Eiropā ievestas, paslēptas kuģa konteinerā, kura pavaddokumentos bija norādīti pārtikas produkti.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas