bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 11.12.2019 | Vārda dienas: Valdemārs, Valdis, Voldemārs
LatviaLatvija

Brīvostas pārvalde tērējusi miljonus reklāmās ar Ventspils domes vadību saistītiem sporta klubiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUVAS Latvijas dzelzceļš dāsnie ziedojumi Ventspils sporta klubiem un komandām nobāl līdzīgu Ventspils Brīvostas pārvaldes (VBP) reklāmas tēriņu priekšā, raksta ziņu portāls Ventspilnieks.lv. Tiek norādīts, ka VBP septiņu gadu laikā biedrībai Basketbola klubs Ventspils, kura prezidents ir Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, un SIA Futbola klubs Ventspils, kura prezidents līdz 2018.gadam bija domes priekšsēdētāja 1. vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs, nepilnu septiņu gadu laikā pārskaitījusi teju sešus miljonus eiro. Simtiem tūkstošu vērti līgumi ar minētajiem klubiem esot slēgti arī šogad.

Lai arī Ostu likumā skaidri un nepārprotami ir noteikts, ka Ostas pārvaldes finanšu līdzekļus var izmantot tikai ostas un tās infrastruktūras apsaimniekošanai un attīstīšanai, Ventspils Brīvostas pārvalde daudzu gadu garumā dāsnu roku finansējusi ar ostas darbību nekādi nesaistītus pasākumus.

Ventspilnieks vēsta, ka bez teju sešu miljonu tēriņiem minētajiem sporta klubiem, VBP slēgusi reklāmas līgumus arī ar laikrakstu Ventas Balss. Piemēram, 2015.gadā ar SIA Ventas Balss VBP noslēgusi līgumu par 118 807 eiro, neskaitot PVN, bet tas ne tuvu neesot vienīgais šāda veida līgums. Neesot arī skaidrs, cik liela ir šādas reklamēšanās atdeve. Par to vēl 2012.gadā cēla trauksmi kādreizējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs, kurš toreiz apturēja VBP 133 750 eiro (94 031 lati) vērtā līguma slēgšanu ar Ventas Balsi, norādot, ka «ir pamatotas šaubas, vai šis ir profesionāls mārketinga resursu izlietojums un vai nebūtu daudz būtiskāka reklāma, piemēram, ārvalstu medijos, kas ostas uzņēmējiem piesaistītu jaunas kravas vai jaunus investorus piestātņu apkalpošanai. Otrs – pati iepirkuma procedūra, kas faktiski nepastāv. (..) Ventspils brīvostas valde vienkārši lemj par šādu līgumu un nav noskaidrotas alternatīvas, dota iespēja eventuālajiem konkurentiem piedāvāt savus risinājumus mārketinga mērķu sasniegšanai.»

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Piemēram, atklāta konkursa Reklāmas aktivitāšu īstenošana 2018.gadā basketbola spēļu laikā kvalifikācijas prasībās pretendentam noteikts, ka pretendentam jābūt «spēkā esošai vienošanās, ka vismaz 75% no mājas spēlēm tiks organizētas Ventspilī». Tas savukārt, liek domāt, ka nolikums rakstīts vienam konkrētam pretendentam – BK Ventspils, kurš arī vienīgais iesniedza savu piedāvājumu.

Ventspilnieks atzīmē, ka prasība, ka vismaz 75% no mājas spēlēm jābūt organizētām Ventspilī, ir arī atklātā konkursa prasībās par reklāmas aktivitāšu īstenošanu futbola spēļu laikā. Piedāvājums tika saņemts vien no SIA Futbola klubs Ventspils. Un atkal izskatās, ka nolikums tapis par godu jau iepriekš zināmam, konkrētam uzvarētājam, norāda medijs.

Tikmēr līgumu summas par reklamēšanos spēļu laikā esot tiešām iespaidīgas. Ar biedrību Basketbola klubs Ventspils, saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja informāciju, VBP 2019.gadā noslēgusi līgumu par teju pusmiljonu eiro (438 244 eiro bez PVN). Līgumi par analogu summu ar BK Ventspils slēgti arī 2018., 2016., 2015. un 2014.gados. Savukārt 2013.gadā BK Ventspils no VBP saņēmusi 426 861,54 eiro, bet 2012.gadā – 488 756,47 eiro – tātad kopumā septiņu gadu laikā tie bijuši vairāk nekā trīs miljoni simts tūkstoši (3 106 838 eiro) eiro.

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Medijs piebilst, ka neatbildēts paliek jautājums, kāda ir tik milzīgu reklāmas izdevumu ietekme jaunu kravu vai investīciju piesaistē Ventspils ostai un kā šīs reklāmas atdeve vispār jebkad ir mērīta? Ja reālas atdeves nav, šādus miljonos mērāmus tēriņus, iespējams, var vērtēt kā VBP līdzekļu izšķērdēšanu vai arī novirzīšanu citiem, aiz reklāmas pakalpojumiem slēptiem mērķiem. Pretējā gadījumā nav skaidrs, kādēļ VBP atklāto konkursu nolikumi rakstīti tā, lai tajos nevarētu piedalīties citi, starptautiskā mērogā daudz labāk zināmi sporta klubi, kaut vai, piemēram, KHL hokeja klubs Dinamo. Bet varbūt minēto līgumu slēgšanā noteicošo lomu spēlēja tas, ka BK Ventspils prezidents ir Aivars Lembergs, tā viceprezidents – Ventspils domes priekšsēdētāja 1. vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs, bet padomes loceklis – domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Jānis Vītoliņš? Savukārt futbola kluba Ventspils prezidents bija no 2012.gada līdz 2018.gadam bija Guntis Blumbergs.

Ventspilnieks uzsver, ka interesants ir arī pamatojums šādu līgumu nepieciešamībai – piemēram, 2014.gadā noslēgtajos līgumos ir atsauces uz Eiropas Jūras ostu organizācijas 2010.gada pētījumu kurā teikts, ka «reklāma caur sporta organizācijām tiek uzskatīta ne tikai kā atbalstāms un efektīvs ostas reklāmas līdzeklis, bet arī kā atbilstošs ostas kā «reģiona attīstītājs» integrācijas instruments». Ir piesaukta arī Ventspils iedzīvotāju socioloģiskā aptauja, kuras rezultāti rādot, ka vairāk nekā 40% no aptaujātajiem iedzīvotājiem nav informēti par Ventspils brīvostas darbību vai arī tiem ir negatīva nostāja, un tieši sabiedrības attieksmes uzlabošanai arī nepieciešams minētais reklāmas līgums. Taču tieši tas pats teikts arī (izņemot rindkopas par reklāmu caur sporta organizācijām), ar Ventas Balsi 2014.gadā noslēgtā līguma pamatojumā. Tas liek pieļaut, ka minētie līgumi «štancēti caur kopējamo papīru», un runa ir ne tik daudz par pakalpojuma nepieciešamību, cik vajadzību pareizajiem adresātiem aizskaitīt prāvas naudas summas, lēš medijs.

Lai arī reklāmas pasākumiem, kuri galvenokārt nonāk vien līdz Ventspils pilsētas iedzīvotājiem, nevis potenciālajiem VBP klientiem, tiek tērēti miljoni, VBP pērnā gada nogalē, aizbildinoties ar inflācijas radīto izmaksu pieaugumu, paaugstināja ostu maksas un maksas par pakalpojumiem Ventspils ostā vidēji par 8%. Taču varbūt pirms celt tarifu, nebūtu nācis par skādi izvērtēt VBP izdevumu lietderību, tajā skaitā arī reklāmas pakalpojumos aizskaitītos miljonus, rezumē portāls.


Pievienot komentāru

Igaunijā aicina potēt ukraiņu viesstrādniekus pret masalām

Igaunijas Veselības pārvalde izplatījusi ieteikumu uzņēmumiem, kuri nodarbina viesstrādniekus no Ukrainas, nodrošināt viņu vakcināciju saistībā ar slimības uzliesmojumu Ukrainā.

ANO tiesā: Mjanmas līdere noliedz genocīdu pret rohindžām

ANO Starptautiskajā Tiesā Mjanmas līdere Auna Sana Su Či aizstāvējusi savu valsti pret pārmetumiem, ka tās vara pastrādājusi genocīdu pret rohindžu tautības iedzīvotājiem.

Komisija atbalsta grozījumus, kas ļautu Rīgas domi ievēlēt uz vairāk nekā pieciem gadiem

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vairākums nolēma konceptuāli atbalstīt likumu grozījumus, kas Rīgas domes iespējamās ārkārtas vēlēšanās ļautu pašvaldības domi ievēlēt uz vairāk nekā pieciem gadiem.

FKTK aicina finanšu tirgus dalībniekus nesniegt pakalpojumus Lembergam un iestādēm, kas pakļautas ASV sankcijām

FKTK aicina finanšu tirgus dalībniekus nesniegt nekādus finanšu pakalpojumus smagos noziegumos apsūdzētajam un ASV «melnajā sarakstā» iekļautajam Aivaram Lembergam.

Latvijā šogad ar fotoradariem konstatēti 3 179 vinjetes nemaksātāji

Ar fotoradaru palīdzību šogad konstatēti 3 179 kravas automašīnu vadītāji, kuri gan pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu, gan nebija nopirkuši vinjeti jeb samaksājuši nodevu par Latvijas galveno un reģionālo autoceļu lietošanu.

Ugunsgrēks Tartu privātmājā paņem ģimeni

Ugunsgrēkā Tartu pilsētā gājusi bojā piecu cilvēku ģimene, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Banka Citadele iegādājas Baltijā strādājošo līzinga kompāniju UniCredit Leasing

Citadele banka iegādāsies 100% SIA UniCredit Leasing akciju, ieskaitot tās Igaunijas un Lietuvas filiāles, tādējādi iegūstot UniCredit Leasing līzinga operācijas Baltijā.

Prognoze: Britu vēlēšanās uzvarēs Džonsona konservatīvie

Lielbritānijas parlamenta ārkārtas vēlēšanās, kas gaidāmas ceturtdien, gaidāma premjerministra Borisa Džonsona Konservatīvās partijas uzvara un parlamenta vairākum izcīnīšana, tā prognozē britu sabiedriskās domas pētnieki YouGov.

Veikti 20% no Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas projektēšanas Rail Baltica ietvaros

Pilnsabiedrība Bererix ir noslēgusi teritoriju, sliežu, pazemes telpu u.c. infrastruktūras topogrāfiskās izpētes un uzmērīšanas darbus.

Valdība par pašvaldību ministra rosināto Rīgas domes atlaišanu lems 17.decembrī

Valdība par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces rosināto Rīgas domes atlaišanu lems otrdien, 17.decembrī.

Nākamgad ģimenes ārsta apmeklējums daļai iedzīvotāju varētu kļūt dārgāks

Nākamgad samazināsies vai pieaugs vairāki pacientu līdzmaksājumi, tostarp par ģimenes ārsta apmeklējumu daļai iedzīvotāju būs jāmaksā divi eiro līdzšinējo 1,42 eiro vietā.

Autovadītājiem: Šorīt ceļi ir slideni, jābrauc uzmanīgāk

Apledojums 11.decembra rītā apgrūtina braukšanu vietām Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ASV liedz Lembergam un ģimenei korumpētības dēļ ieceļot ASV

ASV Valsts Departaments noteicis smagos noziegumos apsūdzētajam Aivaram Lembergam un viņa tuvākiem pieaugušiem ģimenes locekļiem aizliegumu ieceļot ASV, jo Vašingtona uzskata, ka Lembergs kā amatpersona bijis «iesaistīts apjomīgā korupcijā».

Šodien Latvijā sākas gripas epidēmija

Jelgavā reģistrēti 265,5 gripas gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem un Rīgā – 159,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

ReRe būve 1 nodevusi Valsts nekustamajiem īpašumiem Jaunā Rīgas teātra ēku

Pilnsabiedrība ReRe būve 1 otrdien, 10.decembrī, nodevusi VAS Valsts nekustamie īpašumi Jaunā Rīgas teātra ēku.

Valdība vienojas par atbalstu ES mērķim līdz 2050.gadam sasniegt klimatneitralitāti

Valdība vienojās par Latvijas atbalstu Eiropas Savienības mērķim līdz 2050.gadam kļūt par vienu no pirmajiem reģioniem, kas sasniedz siltumnīcefekta gāzu emisiju neto nulles līmeni jeb klimatneitralitāti.

Igauņu ministrs: Rail Baltica tiks pabeigts laikus, līdz 2026.gadam

Lai arī Igaunijā par Rail Baltica dzelzceļa līnijas būvdarbiem izskanējušas bažas par iespējamu gala termiņa kavēšanu, Igaunijas ekonomisko lietu un infrastruktūras ministrs Tāvi Āss uzskata, ka darbi tiks pabeigti laikā līdz 2026.gadam.

Valsts pārņems Rīgas un Ventspils ostas

Valsts pārņems Rīgas un Ventspils ostas, informē Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Iespējams, tiks pacelts jautājums par Lemberga atstādināšanu no LOK

Latvijas Olimpiskā komitejas izpildkomitejas sēdē otrdien, 10.decembrī, iespējams, tiks pacelts jautājumu par Aivara Lemberga atstādināšanu no LOK izpildkomitejas locekļa amata.

Čehijā slimnīcas šaušanas aizdomās turēto atrod mirušu

Čehijā atrasts miris vīrietis, kuru policija tur aizdomās par sešu cilvēku nogalināšanu slimnīcā Ostravas pilsētā, vēsta Čehijas Radio.

Video: Lietuvā izlaidīs pasaulē pirmo digitālo monētu kolekcionāriem

Lietuvā, kuras finanšu nozare cenšas pie piesaistīt ārvalstu investorus finanšu tehnoloģiju pakalpojumu jomā, centrālā banka paziņojusi par pasaulē pirmās digitālās kolekcionāru monētas veidošanu.

Tiesa patur apcietinājumā arī Rīgas Centrāltirgus cigarešu lietā apcietināto Unguru

Rīgas apgabaltiesa nolēma nemainīt pirmās instances lēmumu, ar kuru drošības līdzeklis apcietinājums piemērots RCT cigarešu nelikumīgas tirgošanas lietā iesaistītajam uzņēmējam, apsargam Kasparam Unguram.

Lembergs aptur savu darbību Ventspils brīvostas valdē

ASV «melnajā sarakstā» iekļautais Aivars Lembergs nolēmis apturēt savu darbību Ventspils brīvostas valdē.

Čehijā šaušana slimnīcā. Uzbrucējs aizbēg

Čehijā seši cilvēki nogalināti, kad otrdien kādā slimnīcā bruņots vīrietis atklājis uguni uz cilvēkiem uzgaidāmajā telpā, tā paziņojis Čehijas premjerministrs Andrejs Babišs.

Bezdarba līmenis Latvijā novembra beigās pieaudzis līdz 5,8%

Latvijā šogad novembra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā mēnesi iepriekš.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!