Liela celulozes rūpnīca Igaunijā pārtrauc darbu elektrības dārdzības dēļ

Viens no Igaunijas lielākajiem elektroenerģijas patērētājiem, celulozes rūpnīca Estonian Cell uz laiku apturējusi darbību saistībā ar ļoti augstām energoresursa cenām, vēsta raidorganizācija ERR.

Rūpnīca darbojas Kundas pilsētā, Igaunijas ziemeļaustrumos. Tā uz laiku pārtraukusi darbību 8.decembrī, sakaroties ar negaidīti augstu elektroenerģijas, kā arī gāzes cenu, kas nelabvēlīgi ietekmējušas uzņēmuma konkurētspēju.

Par spīti daļēji fiksētas maksas līgumiem, uzņēmums novembrī par elektroenerģiju un gāzi maksājis par 1,5 miljoniem eiro vairāk, nekā ierasts. Pēdējos mēnešos uzņēmums par energoresursu patēriņu ir samaksājis papildu piecus miljonus eiro. «Nenormāli augstās elektroenerģijas un gāzes cenas kopš 2021. gada ir nopietni ietekmējušas energoietilpīgās rūpniecības konkurētspēju starptautiskajos tirgos. Dramatiskā elektroenerģijas cenu eskalācija decembrī papildus konkurētspējas problēmām ir aktualizējusi jautājumu par energoietilpīgās nozares spēju funkcionēt,» tā Estonian Cell izpilddirektore Sīri Lahe (Siiri Lahe) rakstījusi vēstulē Igaunijas premjerministrei Kajai Kallasai (Kaja Kallas).

Lasiet arī: Latvijas Bankas ekonomists: Mazajos uzņēmumos aptuveni 64% darbinieku saņem neoficiālas piemaksas

Vēstulē rūpnīcas vadītāja lūgusi valdību rast risinājumus, lai panāktu zemākas energoresursu cenas. Lahe aicinājusi Igaunijas valdību atbrīvot visus elektroenerģijas patērētājus, tostarp rūpnieciskos patērētājus, no atjaunojamās enerģijas piemaksas un, ja iespējams, arī no elektroenerģijas un gāzes tīklu pārvades maksas atpakaļejoši no 1.decembra līdz enerģētikas cenu krīzes beigām. Ja tas nav iespējams, Estonian Cell izpilddirektore lūgusi noteikt vismaz 25% griestus atjaunojamās enerģijas maksai energoietilpīgai rūpniecībai Igaunijā, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas