Lielādā daļa Latvijas iedzīvotāji Mātes dienas svinībām tērēs līdz desmit eiro

Lai apsveiktu savas māmiņas un vecmāmiņas Mātes dienā, vairāk nekā puse jeb 53% Latvijas iedzīvotāji plāno tērēt līdz desmit eiro, liecina Maxima Latvija veiktā aptauja.

Savukārt 28% respondentu svētkiem atvēlēs 11-20 eiro, 11% aptaujāto tērēs 21-30 eiro, vēl 5% iedzīvotāju atvēlē 31-40 eiro, bet 3% svētkiem iecerējuši tērēt vairāk nekā 41 eiro. 

Lielākā daļa jeb 60% iedzīvotāju savas māmiņas sveiks ar ziediem un dāvanām, 18% aptaujāto iecerējuši kopīgu maltīti, 7% iedzīvotāju tikai piezvanīs, lai apsveiktu pa telefonu, 3% sūtīs apsveikuma kartītes, 2% iedzīvotāju kopā ar savām mammām dosies uz kādu svētku koncertu, bet 7% respondentu minēja citu variantu, piemēram, dosies ekskursijā vai sazināsies ar mammu Skype u.c. Tikai 3% iedzīvotāju neplāno svinēt Mātes dienu šogad.

«Lai gan Mātes diena ir svētdien 14.maijā, jau šobrīd Maxima Latvija veikalos varam novērot, ka iedzīvotāji aktīvāk iegādājas dažādus ziedus, saldumus un konditorejas izstrādājumus. Tas varētu būt saistīts ar to, ka gan skolās, gan bērnudārzos šonedēļ tiek organizēti Mātes dienas koncerti, kuros bērni sveic savas māmiņas un vecmāmiņas svētkos,» novērojumos dalās Maxima Latvija Biznesa analītikas departamenta direktore Zane Kaktiņa.

Viņa norāda, ka iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka šajā nedēļas nogalē ievērojami, pat par piecām reizēm, salīdzinājumā ar līdzīgu nedēļas nogali, kad nav svētku, pieaug ziedu pārdošanas apjomi. «Prognozēju, ka arī šogad tie varētu pieaugt piecas reizes. Visaktīvāk iedzīvotāji ziedus steigs iegādāties piektdien un sestdien, lai svētdien svētku rītā sveiktu māmiņas,» turpina Kaktiņa.

«Arī internetveikalā e-maxima.lv klienti pēdējās dienās izvēlas iegādāties vairāk tortes, dažādas konfekšu kārbas, šokolādes un, protams, ziedus. Populārākie ziedi ir rozes un gerberas, bet no konfekšu kārbām priekšroka tiek dota Rafaello un Ferrero Rocher, bet no tortēm vispopulārākā šonedēļ ir torte Cielaviņa,» stāsta internetveikala e-maxima.lv vadītāja Sanita Bērziņa.

Bērziņa stāsta, ka šonedēļ tieši tie Latvijas iedzīvotāji, kas dzīvo un strādā ārzemēs, bet vēlas svētkos pārsteigt un iepriecināt savas māmiņas un vecmāmiņas dzimtenē, ar internetveikala palīdzību jau parūpējušies par pārsteigumiem, kas svētkos tiks nogādāti līdz mājokļa durvīm.

«Šādu ārzemju latviešu aktivitāti visbiežāk novērojam tieši svētkos, bet Mātes dienā tā ir viena no izteiktākajām. Tad tiek pasūtīti ne tikai ziedi un saldumi, bet arī citi pārtikas produkti un sadzīvei nepieciešamās lietas,» saka Bērziņa.

Aptauja piedalījās 697 respondenti.

Ref:224.000.103.1153

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas