Lielā Kristapa balvu par mūža ieguldījumu pasniegs režisoram Varim Braslam

Foto no 2018.gada Nacionālā kino festivāla Lielais Kristaps balvu pasniegšanas ceremonijas

Šogad Lielā Kristapa balvu mūža ieguldījumam filmu mākslā pasniegs režisoram Varim Braslam, Kinemotagrāfistu Savienības lēmumu paziņojusi tās priekšsēdētāja Ieva Romanova.

«Vienmēr delikātais, iejūtīgais, brīnišķīgais kolēģis, kuram šis ir 80.jubilejas gads, ir līderis labāko filmu veidošanā, jo veselas četras ir saņēmušas Lielā Kristapa galvenās balvas.Viņa mūžs vārda tiešākajā nozīmē ir ieguldīts Latvijas kultūrtelpas bagātināšanā – darbā kino un teātrī, kurā varam atrast daudz spožu pērļu,» pauda Romanova.

Jāatzīmē, ka Varis Brasla ir režisors, kurš saņēmis līdz šim visvairāk (četrus) Lielā Kristapa apbalvojumus labākās spēlfilmas kategorijā.

Savukārt labākās aktrises nomināciju saņēmušas Anta Aizupe (Blakus), Elza Gauja (Nekas mūs neapturēs), Inese Pudža (1906), Kristīne Nevarauska (Nekas mūs neapturēs).

Labākā aktiera nomināciju saņēmuši Andris Keišs (Nekas mūs neapturēs), Āris Matesovičs (Blakus), Jēkabs Reinis (Sarkanais mežs), Mārtiņš Kalita (1906) un Valentīns Novopoļskis /Valentin Novopolskij/ (Oļegs).

Visi nominanti aplūkojami šeit.

Ja pagājušais gads pagāja simtgades filmu zīmē, tad šis gads izceļas ar lielo pieteikumu skaitu – kopā tika iesniegti 95 projekti, no kuriem rekordliels pilnmetrāžas spēlfilmu skaits (14). Turklāt daudzas no filmām ir jau guvušas apbalvojumus nozīmīgos A klases kino festivālos Kannās, Anesī, Karlovi Vari, Toronto u.c., kas norāda uz spēcīgu konkurētspēju un turpmāk lielāku atpazīstamību starptautiskajā kino arēnā, informē balvas pārstāvji.

Nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums Lielais Kristaps šogad norisināsies no 7. līdz 12.novembrim, īsi pirms Latvijas valsts Neatkarības dienas svinībām, piedāvājot skatītājiem iespēju kinoteātrī Splendid Palace vienkopus noskatīties balvai nominētās filmas, studentu konkursa filmas, pirmizrādes un svinīgo balvu pasniegšanas ceremoniju, kas notiks 12.novembrī Splendid Palace (pasākuma viesi jau no 19.30 pulcēsies uz Sarkanā paklāja).

Balvu pasniegšanas ceremonija būs vienlaicīgi informējošs un izklaidējošs pasākums, kurā piedalīsies nominanti un īpašie viesi. Krāšņo ceremoniju varēs skatīties klātienē, iegādājoties biļetes, vai arī tiešraidē Latvijas Televīzijā un LSM straumēšanas platformā.

Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps rīko biedrība Latvijas Kinemotagrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome un Kanādas vēstniecība Latvijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas