Lielajā Talkā piedalījušies vismaz 200 000 cilvēku

Šogad Lielās Talkas laikā tika sakopts rekordliels skaits talkošanas vietu – gandrīz 2 000 vietas Latvijā un arī Eiropā, bet talkotāju skaits ir sasniedzis vismaz 200 000 cilvēku, norāda rīkotāji. 

Organizatori uzsver, ņemot vērā, ka daudzi talkoja arī ārpus oficiālajām vietām, kopējais talkas dienā aktīvo cilvēku skaits varētu pārsniegt pat 300 tūkstošus.

Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme stāsta, ka šobrīd cilvēki vairs nav jāmudina doties vides sakopšanas aktivitātēs. «Visi iet talkā paši, kas liecina par to, ka cilvēki patiešām grib, lai Latvija ir zaļa.»

Cilvēki talkošanu aizvadījuši gan ar dažādām papildu aktivitātēm, gan interesantiem atradumiem, piemēram Nidā pie 1.robežstaba atrasta šampanieša pudele no 1992.gada robežstaba atklāšanas, bet daudzviet citur atrastas pirms nedēļas noslēptas Lieldienu olas, stāsta talkas rīkotāji. 

Lielās Talkas laikā savāktie atkritumi no oficiālajām talkošanas vietām, kas iepriekš saskaņotas ar pašvaldību koordinatoriem, tiks izvesti bez maksas. Savākto atkritumu skaits būs pieejams, kad visi atkritumu apsaimniekotāji būs apkopojuši visu informāciju.

No Rīgas pirmajās četrajās stundās, kad notika Lielās Talkas atkritumu izvešana, uz Getliņu poligonu izvestas 45 tonnas atkritumu, bet otrā lielākajā Latvijas pilsētā Daugavpilī – 12 tonnas, liecina uzņēmuma Clean R aplēses.

Ref:224.000.225.982

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas