Lielajā talkā savāktas 1 989 tonnas atkritumu

Pēc Latvijas Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācijas apkopotajiem datiem šī gada Lielās Talkas laikā no oficiālajām talkas vietām savāktas 1 989 tonnas atkritumu, kas ir par 2% vairāk nekā pērn.

Taču šajā gadā tika pieteiktas vairāk talkošanas vietas un talkā piedalījās vairāk cilvēku nekā pērn, tātad vidēji uz vienu talkas vietu savākto atkritumu skaits ir samazinājies, informē akcijas organizatori.

Visvairāk atkritumu pieņemts cieto sadzīves atkritumu apglabāšanas poligonā Getliņi, kur no Rīgas un tās apkārtnes pieņemti 40% no kopējiem Lielās Talkas laikā savāktajiem atkritumiem. Šogad pirmo reizi Rīgā pieņemtie atkritumi tika sašķiroti, lai derīgos atkritumus nodotu otrreizējai pārstrādei.

Kopumā Lielajā Talkā sakopt un labiekārtot apkārtējo vidi 1 750 apstiprinātajās talkas vietās bija devušies aptuveni 190 000 cilvēku, kā rezultātā tika atkārtots 2011.gadā uzstādītais talkas dalībnieku skaita rekords. Visvairāk cilvēku dažādās vides kopšanas aktivitātes pulcējušies Rīgā un Vidzemē, kur talkojuši aptuveni trešdaļa talkas dalībnieku, gandrīz tikpat aktīva bijusi arī Latgale. Ceturtdaļa Lielās Talkas brīvprātīgo talkas dalībnieku piedalījušies talkās Zemgalē, bet 13% talkojuši Kurzemē.

Ref: 102.000.102.12669

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas