Lielākā daļa no lidostas Rīga apkārtnē veiktajiem dronu lidojumiem ir nelikumīgi

Civilās aviācijas aģentūras, monitorējot bezpilota gaisa kuģu lidojumus, secinājusi, ka mēneša laikā starptautiskās lidostas Rīga apkārtnē veikti 175 lidojumi, no kuriem tikai diviem bija izsniegta atļauja.

Civilās aviācijas aģentūra 2019.gada pirmajā ceturksnī izsniegusi 16 atļaujas lidojumiem ar bezpilota gaisa kuģi (dronu), bet 2018.gadā visa gada laikā izsniegtas 58 atļaujas. Visvairāk atļauju tiek pieprasīts vasaras sezonā un gada nogalē, kad dronu piloti vēlas filmēt publiskus pasākumus, liecina aģentūras dati. Lidojumu monitoringa laikā secināts, ka lielākā daļa lidojumu veikti bez atbilstošas atļaujas, par ko tālvadības pilotiem var piemērot administratīvo sodu. Aģentūra uzsver, ka lidojumu monitorings tika veikts dronu vadīšanai nelabvēlīgos laikapstākļos.

Civilās aviācijas aģentūra norāda, ka būtiski palielinājies arī izskatīto administratīvā pārkāpuma lietu skaits par neatbilstošu dronu lietošanu. 2017.gadā tādas bija piecas, bet 2018. gadā – jau 32 administratīvā pārkāpuma lietas.

No 2018.gadā izskatītajām administratīvā pārkāpuma lietām teju pusē jeb 14 gadījumos tika konstatēts, ka bezpilota gaisa kuģis nebija atbilstoši marķēts ar īpašnieka vārdu, uzvārdu, adresi un tālruņa numuru. Izvērtējot administratīvā pārkāpuma apstākļus, tālvadības pilotiem nav piemērots administratīvais sods, bet veikta viņu konsultēšana par dronu lietošanas noteikumiem.

Septiņas administratīvā pārkāpuma lietas bija saistītas ar nesaskaņotu dronu izmantošanu militāro infrastruktūras objektu tuvumā. Izvērtējot administratīvo pārkāpumu lietu materiālus, trijiem tālvadības pilotiem piemērots administratīvais sods, bet pārējos gadījumos administratīvā lieta izbeigta, veicot skaidrojošu darbu par drošu dronu lietošanu.

Piecos gadījumos konstatēts, ka bezpilota gaisa kuģa lidojums veikts tuvāk par 50 metriem un virs infrastruktūras objektiem, kas saistīti ar sabiedriskās kārtības un drošības, valsts robežas un civilās aizsardzības nodrošināšanu. Visiem dronu pilotiem piemērots administratīvais sods.

Lai veiktu dronu lidojumus, atkāpjoties no normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, Civilās aviācijas aģentūrā jāiesniedz iesniegums bezpilota gaisa kuģa lidojumu atļaujas saņemšanai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas