Lielbritānijā aicina Meju panākt jaunu Brexit vienošanos

Leiboristu līderis Džeremijs Korbins

Lielbritānijas parlamenta lielākā opozīcijas partija Leiboristi pavēstījuši, ka tās prioritāte ratifikācijas balsojumā par atbalstu valsts izstāšanās nolīgumam ar Eiropas Savienību esot to noraidīt. Kreisi noskaņotā partija arī aicinājusi Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju (Theresa May) panākt jaunu vienošanos ar ES.

 

«Tas, ko mēs darīsim, ir mēs balsosim pret izstāšanos bez nolīguma. Mēs balsosim pret Terēzas Mejas nolīgumu, un tad viņai būtu jādodas atpakaļ uz Briseli un jānorāda, ka Lielbritānijai vienošanās nav pieņemama, un jāpārskata muitas savienība, un jāizveido muitas savienība ar Eiropas Savienību, lai nodrošinātu tirdzniecību,» tā trešdien, 2.janvārī, paziņojis Leiboristu līderis Džeremijs Korbins (Jeremy Corbyn).

 

Kā vēsta britu ziņu portāls The Guardian, pārceltais ratifikācijas balsojums Lielbritānijas parlamentā notiks janvāra otrajā nedēļā. Valsts izstāšanās no ES paredzēta 2019.gada martā.

 

Atbildot uz opozīcijas kareivīgo un kritisko nostāju, britu ārlietu ministrs Džeremijs Hants (Jeremy Hunt) savukārt ir pavēstījis, ka premjerministre Meja atradīšot veidu, kā panākt, lai parlaments tomēr ratificētu viņas panākto izstāšanās nolīgumu ar ES.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas