Lielbritānijā apstiprina pirmās zāles pret Covid-19

Lielbritānijas zāļu regulatora apstiprinājumu guvis pirmais caur muti organismā uzņemamais Covid-19 medikaments. Kapsulas Molnupiravir valstī plānots dot riska grupu pacientiem slimības sākumstadijā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Medikamentu izstrādājuši amerikāņu zāļu ražotāji Merck, Sharp & Dohme un Ridgeback Biotherapeutics. Lielbritānijas Zāļu un veselības aprūpes preču regulatora aģentūra norādījusi, ka medikaments ir apstiprināts lietošanai pacientiem, kuriem ir viegla vai vidēja Covid-19 slimības gaita un vismaz viens riska faktors, kā, piemēram, liekais svars, liels vecums, diabēts vai kāda sirds slimība.

Lasiet arī: Ja būs nopietnas blaknes pēc Covid-19 vakcīnas, valsts izmaksās kompensāciju

Molnupiravir iedarbības princips ir cilvēka organismā uzbrukt enzīmam, ko koronavīruss izmanto, lai vairotos, – ieviešot kļūdas tā ģenētiskajā kodā. Šādai ārstēšanai vajadzētu organismā saglabāt zemu vīrusa apjomu, neļaujot slimībai nodarīt lielu kaitējumu cilvēka organismam. Pēc Merck, Sharp & Dohme paustā, zālēm būtu vienlīdz labi jādarbojas arī pret jauniem vīrusa SARS-CoV-2 variantiem, kādi varētu rasties nākotnē.

Lielbritānijā medikaments apstiprināts ar devu divas kapsulas dienā. Valsts pasūtījusi 480 000 medikamenta iepakojumu, ko prognozēts saņemt novembrī, tā ceturtdien, 4.novembrī, vēstīja BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas