Lielbritānija ar likumu liedz valstij atšķelties no ES bez vienošanās

Lielbritānijas parlaments steidzamības kārtā pieņēmis likumu ar mērķi novērst valsts izstāšanos no Eiropas Savienības bez savstarpējas vienošanās, kas varētu notikt jau piektdien, 12.aprīlī.

Kā vēsta britu ziņu portāls The Guardian, jaunais Eiropas Savienības izstāšanās likums pieņemts pirmdien, 8.aprīlī, un tajā valsts valdībai, pretēji tās pašas nostājai, uzdots izklāstīt, kāds ir valdības darba grafiks otrajā izstāšanās termiņa pagarinājumā.

Likumu ar lielu balsu pārsvaru pieņēmuši gan deputāti no valdošās Konservatīvās partijas un no lielākā opozīcijas spēka Leiboristu partijas. Likumprojekta autore no leiboristu puses Iveta Kūpere (Yvette Cooper) skaidrojusi:

«Ar likumprojektu palīdzēsim piektdien izvairīties no sliktākā iznākuma, taču premjerministrei joprojām ir jāizveido kompromiss par īstenojamu turpmāko [izstāšanās – BNN] ceļu».

Trešdienas, 10.aprīļa, vakarā sāksies Eiropadomes sanāksme, kur pārējās bloka dalībvalstis izlems vai likt Lielbritānijai 12.aprīlī izstāties bez vienošanās ar ES. Britu parlaments šo vienošanos ir noraidījis jau trīs reizes.

Pārējie varianti ir piešķir britiem procesa pagarinājumu līdz 22.maija Eiropas Parlamenta vēlēšanām, vai līdz 30.jūnijam, kā to lūgusi Lielbritānijas premjerministre, vai arī ievērojami ilgāku pagarinājumu, kādu ierosinājis Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks (Donald Tusk).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas