Lielbritānija atgriežas nulles punktā, noraida vēl četrus Brexit priekšlikumus

Lielbritānijas parlaments ir noraidījis vēl četrus priekšlikumus par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), atkārtoti parādot britu likumdevēju nespēju rast kompromisu par to, kāds attiecību modelis ES valstij būtu vēlams pēc Brexit.

Skarbu situācijas kopsavilkumu pēc britu parlamenta Pārstāvju palātas balsojumiem pirmdienas, 1.aprīļa, vakarā sniedzis Eiropas Parlamenta Brexit sarunu koordinators Gijs Verhofstadts (Guy Verhofstadt).

«Pārstāvju palāta atkal ir noraidījusi visas iespējas. «Smagais» izstāšanās variants [bez vienošanās ar ES – BNN] nu kļūst gandrīz nenovēršams,» vēsta Verhofstadta ieraksts Twitter vietnē.

Pirmdienas balsojumos vislielākais atbalsts bijis priekšlikumam, ka valsts pēc aiziešanas varētu pievienoties ES muitas savienībai līdzīgi Turcijas modelim, tomēr arī tam pietrūkušas četras balsis.

Lielbritānijas valdība otrdien, 2.aprīlī, tiksies uz valdības sēdi, lai izlemtu, kā rīkoties tālāk. Viena no iespējām ir, ka Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja (Theresa May) aicinās parlamentu jau ceturto reizi mēģināt pieņemt viņas panākto Lielbritānijas izstāšanās vienošanos.

Raugoties no ES pozīcijām, Londonai šobrīd ir divi turpmākās rīcības varianti: vai nu izlemt izstāties no bloka bez vienošanās, vai arī līdz 12.aprīlim pieņemt lēmumu lūgt Briselei atlikt valsts izstāšanos uz ilgāku laiku.

BNN jau vēstīja, ka mēnešiem ilgās sarunās panāktā Lielbritānijas-ES izstāšanās vienošanās Lielbritānijas parlamentā ir noraidīta jau trīs reizes ar attiecīgi 230, 149 un 58 balsīm «pret».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas