Lielbritānija atsakās no Huawei 5G tehnoloģijām

Lielbritānijas valdība ir liegusi britu mobilo sakaru operatoriem turpmāk iegādāties jaunu piektās paaudzes (5G) sakaru tīklu aparatūru no ķīniešu uzņēmuma Huawei, tajā saskatot valsts drošības apdraudējumu, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Londonas lēmums, par ko otrdien, 14.jūlijā, Lielbritānijas parlamenta Pārstāvju palātā paziņoja digitālo lietu ministrs Olivers Doudens (Oliver Dowden) pieņemts pēc tam, kad ASV ieviesušas sankcijas, uzskatot, ka Huawei rada valsts drošības apdraudējumu. Ķīnas uzņēmums to kategoriski noliedz.

«Šis nebija vienkāršs lēmums,»

sacījis Doudens, atzīstot, ka šādi Lielbritānijas 5G tīkla izveide un nodošana ekspluatācijā aizkavēsies par vienu gadu. «Tomēr tas bija pareizais lēmums attiecībā uz Apvienotās Karalistes telekomunikāciju tīkliem, mūsu nacionālo drošību un mūsu ekonomiku gan tagad, gan tiešām arī ilgtermiņā.»

Ar valdības lēmumu britu telekomunikāciju operatoriem tiks aizliegts no 31.decembra iepirkt jaunu Huawei 5G aparatūru, un tiks prasīts līdz 2027.gadam no saviem tīkliem atvienot visu esošo Ķīnas uzņēmuma 5G aparatūru.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas