Lielbritānijā, augot vīrusa izplatībai, zinātnieki mudina uz pārvietošanās ierobežojumiem visā Anglijā

Lielbritānijā zinātnieki aicinājuši visā Anglijā ieviest stingrus pārvietošanās ierobežojumus, uzskatot, ka laikā, kad pavalstī strauji izplatās jaunais COVID-19 paveids, bez tūlītējas valdības rīcības ir paredzami vairāku desmiti tūkstoši jaunu nāves gadījumu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Otrdien, 29.decembrī, Lielbritānijā reģistrēti 53 135 jauni inficētie, no tiem lielākā daļa – 47 164 – Anglijā. Lielbritānijā visā pandēmijas laikā no COVID-19 izraisītām komplikācijām ir miruši 71 567 cilvēku. Tas ir trešais lielākais letālo gadījumu skaits Eiropā aiz Krievijas un Itālijas.

Trešdien, 30.decembrī, Zinātniski konsultatīvā ārkārtas situāciju padome SAGE, kas konsultē Lielbritānijas valdību, paziņojusi, ka, ja pašreizējie pārvietošanās ierobežojumi netiks ieviesti visā Anglijā, ir gaidāmi «desmitiem tūkstoši» jaunu nāves gadījumu, no kuriem varot izvairīties ar ierobežojumu ieviešanu.

Arī britu Nacionālā Veselības dienesta pakalpojumu sniedzēju apvienība, kas apvieno slimnīcu, garīgās veselības aprūpes, sabiedrisko un ambulatorās aprūpes pakalpojumu sniedzējus, trešdien aicinājusi paplašināt ceturtā līmeņa ierobežojumu teritoriju un ieviest tos visā Anglijā, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas