Lielbritānijā bažas par vīrusa trešo vilni raisa Indijas variants

Lielbritānijas Covid-19 situācijā ir pazīmes, ka sabiedrība saskaras ar koronavīrusa trešā viļņa sākumposmu saistībā ar Indijas varianta izplatību, norādījis klīniskās mikrobioloģijas profesors, kurš ir britu valdības padomdevējs, vēsta raidorganizācija BBC.

Pirmdien, 31.maijā, Lielbritānijā trešo dienu pēc kārtas reģistrēti vairāk nekā 3 000 jaunu ar Covid-19 sasirgušo. Šim saslimstības slieksnim valsts nebija pārkāpusi kopš 12.aprīļa

Klīniskās mikrobioloģijas profesors Ravi Gupta (Ravi Gupta) no Kembridžas Universitātes, kurš ir arī Lielbritānijas valdības zinātniskais padomnieks, komentējis, ka, lai arī jauno inficēšanās gadījumu skaits ir relatīvi mazs, uzmanība ir jāpievērš vīrusa SARS-CoV-2 Indijas variantam, kas šobrīd ir dzinējspēks inficēto skaita kāpumam. Trīs ceturtdaļās jauno gadījumu konstatēta inficēšanās tieši ar šo vīrusa variantu.

Lasiet arī: No 2.jūnija sāks arī 12–15 gadus vecu pusaudžu vakcināciju pret Covid-19

«Protams, gadījumu skaits patlaban ir relatīvi mazs – visi viļņi sākas ar maziem skaitļiem, kas «gruzd» fonā un tad «uzsprāgst». Attiecīgi galvenais ir tas, ka mēs šeit redzam viļņa agrīno stadiju. Mūs satrauc tas, ka kādu laiku var būt maldīga drošības sajūta,» skaidrojis profesors.

Viņš arī ieteicis valdībai pārcelt epidemioloģisko ierobežojumu atcelšanu Anglijā, kas plānota 21.jūnijā, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas