Lielbritānija draud deportēt ES pilsoņus, kam nav pastāvīgās uzturēšanās statusa

Ja Lielbritānijā dzīvojošie Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņi līdz 2021.gadam nebūs pieteikušies pastāvīgās uzturēšanās statusam, tad tie var tikt deportēti, tā pavēstījis britu drošības ministrs Brendons Luiss (Brandon Lewis).

Kā ceturtdien, 10.oktobrī, vēsta britu ziņu portāls The Guardian, izstāšanās priekšā esošās valsts Iekšlietu ministrijas dati rāda, ka no kopumā trīs miljoniem ES pilsoņu, kuri dzīvo Lielbritānijā, pastāvīgās uzturēšanās statusam nav pieteikušies aptuveni viens miljons.

Intervijā vācu laikrakstam Die Welt, britu drošības ministrs Luiss skaidrojis, ka šie ārvalstnieki pakļauj sevi iespējai tikt pakļautiem imigrācijas noteikumiem, proti, tikt deportētiem, ja nebūs pieteikušies migrācijas iestādē līdz 2020.gada beigām.

Vēl par šo tēmu: Džonsons plāno lūgt Brexit pārcelšanu, negūstot vienošanos ar ES līdz 19.oktobrim

Sabiedriskā organizācija The3million, kas pārstāv Lielbritānijā dzīvojošos ES pilsoņus, nopēlusi ministra izteikumus kā necienīgus un neatbilstošus valdības līdzšinējai pozīcijai.

Organizācijas līdzdibinātāja, Vācijas pilsone Maike Bona (Maike Bohhn) bijusi kritiska: «Cilvēki, kuri palaidīs garām stingro termiņu, pilnā mērā saskarsies ar naidīgās vides spēku. Tāda ir Apvienotās Karalistes nostājas drūmā īstenība, lai arī cik daudz reižu viņi neatkārtotu frāzi: «ES pilsoņi un to ģimenes ir mūsu draugi, kaimiņi un kolēģi un mēs gribam, lai tie paliek».»

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. Brāim apnika laukos pelnīt niekus un brauks prom tūlīt meklēt tur darbu. tagad pašam jāpieskara lopus pretī pa to dabūnu bezmaksas elektrību.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas